Klub jazzowy SWING: Eskaubei & Tomek Nowak Quartet „ Tyrmand to Jazz” w Skierniewicach

Bilety na koncert Klub jazzowy SWING: Eskaubei & Tomek Nowak Quartet „ Tyrmand to Jazz” w Skierniewicach - 28-01-2022

Koncert Klub jazzowy SWING: Eskaubei & Tomek Nowak Quartet „ Tyrmand to Jazz” w Skierniewicach

Eskaubei , Tomek Nowak Quartet

28.01.2022 20:00

Skierniewice(Łódzkie) - Centrum Kultury i Sztuki


Formację Eskaubei & Tomek Nowak Quartet zamierzaliśmy gościć w Klubie jazzowym SWING już dwukrotnie – w marcu i listopadzie 2020 r. Za każdym razem jednak pandemia i wprowadzane ograniczenia powodowały, że mimo zainteresowania publiczności koncerty trzeba było niestety odwoływać. A zatem – do trzech razy sztuka !!!

28 stycznia 2022 r. w ramach Klubu jazzowego SWING z programem „Tyrmand to Jazz” wystąpią Eskaubei & Tomek Nowak Quartet – jeden z niewielu jazz/rap band’ów łączących pełną improwizacji grę znakomitych jazzowych muzyków i rap w języku polskim pozbawiony banału i wulgaryzmów.

Sam Michał Urbaniak, który wielokrotnie koncertował z Eskaubei & Tomek Nowak Quartet mówi o nich:

„… this is Jazz of today”

Projekt „Tyrmand to Jazz”, to zaś próba przełożenia na język muzyki i słowa mówionego poszczególnych książek Leopolda Tyrmanda. Muzycy Eskaubei & Tomek Nowak Quartet przepuszczając przez własną wrażliwość klimat i treść książek: „7 dalekich rejsów”, „Zły”, „Filip” i „Dziennik 54” starali się oddać ducha poszczególnych dzieł i ich bohaterów. Eskaubei tekstowo interpretuje Tyrmanda, bądź wciela się w jego bohaterów. Czasem umiejscawia ich w obecnych czasach. W studyjnych nagraniach materiału poświęconego Leopoldowi Tyrmandowi zespołowi towarzyszyli znakomici goście: Proceente, Afrojax i Eldo oraz nieformalny 6 członek zespołu - Mr Krime.

W grudnia 2021 r. nakładem JuNouMi Records materiał „Tyrmand to Jazz” Eskaubei & Tomek Nowak Quartet ukazał się na płytach winylowych, w tym w limitowanym (100 sztuk) ręcznie numerowanym nakładzie na żółto-czerwonych splatterach oraz również limitowanej do 100 różowej edycji winylu.

Jeden z limitowanych egzemplarzy płyty, opatrzony dodatkowo autografiami, Artyści przekażą na licytację, która w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach odbędzie się w ramach 30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy !!!

A oto zapowiedź tego jak Leopoldowi Tyrmandowi kłaniają się Eskaubei & Tomek Nowak Quartet:

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet - Nic na pewno (ft. Proceente, Mr Krime)

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet - Filip (ft. Mr Krime)

Partnerami wydarzenia są Hip Hop Kings , Rap Stacja oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Reymonta