Arek Skolik Quartet - Artkombinat Jazz O'clock w Łodzi

Bilety na koncert Arek Skolik Quartet - Artkombinat Jazz O'clock w Łodzi - 16-02-2022

Koncert Arek Skolik Quartet - Artkombinat Jazz O'clock w Łodzi

Arek Skolik

16.02.2022 19:00

Łódź(Łódzkie) - Teatr ART.KOMBINAT w kompleksie Monopolis


Z radością zapraszamy Państwa na kolejny koncert z cyklu #artkombinatjazzoclock! Kontynuujemy projekt muzyczny, który zainicjowaliśmy wiosną 2021roku wraz z ze znanym łódzkim trębaczem Piotrem Krzemińskim. Nasz cykl jest przeglądem sceny jazzowej, zarówno polskiej jak i zagranicznej. W klimatycznych wnętrzach Sceny Monopolis goszczą czołowi muzycy, pozwalając łódzkiej publiczności na kontakt z jazzem w najlepszym wydaniu.

16 lutego gościć będziemy kwartet Arka Skolika z gościnnym udziałem Piotra Krzemińskiego w składzie:
Arek Skolik - perkusja
Marcin Kaletka - saksofon
Tomasz Białowolski - pianino
Wojciech Szwugier - kontrabas 
Piotr Krzemiński - trąbka


Arek Skolik Quartet
Arek Skolik − wybitny perkusista, kompozytor i aranżer jazzowy. Nieprzeciętnie muzykalny, o doskonałym warsztacie i poczuciu swingu, co stawia go w gronie najlepszych perkusistów w kraju. Laureat wielu nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i dziedzictwa kultury. Lista muzyków, z którymi współpracował jest imponująca.


Wojciech Szwugier - kontrabasista i gitarzysta basowy. Miał okazję występować m.in. z Edem Cherry, Januszem Muniakiem, Janem "Ptaszynem" Wróblewskim, Przemysławem Dyakowskim, Tomaszem Grzegorskim, Marcinem Ślusarczykiem, Jazz Band Ball Orchestra, Big Bandem Akademii Muzycznej w Krakowie i Big Bandem Kalatówki. Współtworzy wiele młodych formacji muzycznych, wraz z którymi miał okazję nagrać kilka płyt oraz występować na wielu festiwalach w Polsce i za granicą.


Tomasz Białowolski - pianista jazzowy, akompaniator, pedagog, autor muzyki do spektakli teatralnych. Członek zespołów Białowolski/Szwugier/Skrzynski trio, Paulski/Białowolski Quartet, New Brand Quintet, projektu "To Muniak With Love" oraz Sitkowski Band - Two Generations. Ma na swoim koncie koncerty z polskimi legendami saksofonu - Januszem Muniakiem, Janem "Ptaszynem" Wróblewskim i Henrykiem Miśkiewiczem.

Marcin Kaletka - saksofonista tenorowy i sopranowy, kompozytor, absolwent Frost School of Music, University of Miami, USA. Zdobywca wielu nagród na festiwalach oraz konkursach jazzowych w kraju i za granicą. Współpracował m.in. z: Piotrem Wojtasikiem, Erykiem Kulmem, Markiem Bałatą, Agą Zaryan, Leszkiem Możdżerem, Dariuszem Oleszkiewiczem czy Piotrem Wyleżoł. Jest również współtwórcą zespołu Szczypka/Kaletka Quintet oraz liderem formacji Marcin Kaletka Quartet.