Z MIŁOŚCI DO KOBIET - Silesian Jazz Daughters & Adam Jarzmik Sekstet w Raciborzu

Bilety na koncert Z MIŁOŚCI DO KOBIET - Silesian Jazz Daughters & Adam Jarzmik Sekstet w Raciborzu - 12-03-2022

Koncert Z MIŁOŚCI DO KOBIET - Silesian Jazz Daughters & Adam Jarzmik Sekstet w Raciborzu

Adam Jarzmik , Silesian Jazz Daughters

12.03.2022 18:00

Racibórz(Śląskie) - Raciborskie Centrum Kultury - RCK


Koncert uświetni przypadający we wtorek Dzień Kobiet. Wystąpią wokalistki: Alicja Ploch-Burda, Joanna Skowyra, Paulina Świerczek wraz z pianistą, kompozytorem i aranżerem Adamem Jarzmikiem oraz jego zespołem, który tworzą muzycy współpracujący z największymi artystami polskiej sceny. Zaprezentują utwory, nad którymi pracowali przez ostatnie miesiące. Wszystko w klimacie przyjemnego swingu i jazzu.

SILESIAN JAZZ DAUGHTERS – to zespół, w skład którego wchodzą niezwykle uzdolnione a do tego świetnie prezentujące się na scenie wokalistki: Alicja Ploch-Burda, Joanna Skowyra, Paulina Świerczek. W ich żyłach płynie jazz i swing, czego wyraz dają podczas swoich koncertów.
Tercet zawiązał się przy Raciborskim Centrum Kultury w styczniu 2021 roku, a już po kilku miesiącach wystartował w pierwszych przesłuchaniach- a dokładnie w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym „Mikrofon Siemiona” w Siemianowicach Śląskich. Wokalistki zdobyły 1 miejsce, otrzymując główną nagrodę. Zespół tworzą trzy wspaniałe wokalistki, śpiewające w trzygłosie i brzmiące jak jeden głos. W ich repertuarze znajdują się światowe i polskie utwory w jazzowych i swingowych aranżacjach Adama Jarzmika tj. Natural women A. Franklin, All about that bass M. Trainor, It don't mean a thing D. Ellingtona, Sway D. Martina, Pod papugami Cz. Niemena, Ludzkie gadanie M. Rodowicz czy też Rum and coca-cola i Bei mir bist Du Schoen z repertuaru The Andrew Sisters. Niektóre z aranżacji są tak zaskakujące, że trudno rozpoznać oryginalne wersje. Nawet niemiecki szlagier „Atemlos” został poddany transformacji na jazzową i swingową nutę.

ADAM JARZMIK – pianista, kompozytor, aranżer, pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu jazzowego oraz kompozycji i aranżacji. Od 2015 roku pedagog tejże uczelni. Jako 17-latek zadebiutował na festiwalu „Starzy i Młodzi czyli Jazz w Krakowie" ze swoim kwartetem. Największy wpływ na profesjonalną drogę artystyczną pianisty miał okres studiów o specjalności „Kompozycja i Aranżacja". Założył on wówczas swój autorski zespół „Adam Jarzmik Quintet", którego efekty intensywnej i twórczej pracy zostały nagrodzone na wszystkich festiwalach i konkursach jazzowych w Polsce. Wynikiem tej działalności są trzy albumy „Euphoria"(Audio Cave), „Live At Radio Katowice"(Jazz Forum) oraz „On The Way Home" (Audio Cave) z gościnnym udziałem nowojorskiego gitarzysty Mike'a Moreno. W ankiecie Jazz Top 2017 magazynu JazzForum wyróżniony w dwóch kategoriach „Nowa Nadzieja- zespół" i „Nowa Nadzieja- muzyk". Kierownik artystyczny projektów „Amy Winehouse Symfoniczni-e" oraz „Integracja Malowana Dźwiękiem". W swej dotychczasowej karierze koncertował m.in Nowym Yorku, Rosji, Rumunii, Hiszpanii, Słowacji, Anglii, Czechach, Litwie, Ukrainie, Niemczech i Serbii.

SILESIAN JAZZ DAUGHTERS
Alicja Ploch-Burda- wokal
Joanna Skowyra- wokal
Paulina Świerczek- wokal

ADAM JARZMIK SEXTET
Adam Jarzmik - piano/aranżacje
Jakub Łępa - saksofony
Szymon Klekowicki - puzon/flugelhorn
Michal Zwierniak- gitara
Maciej Kitajewski- kontrabas
Piotr Budniak - perkusja

Honorowane raciborskie karty: ,,Senior 60+'', ,,Rodzina+''