ABRADAB, RAHIM I KLESZCZ WIOSENNY KONCERT CHARYTATYWNY GWIAZDY DLA AUTYZM w Krakowie

Bilety na koncert ABRADAB, RAHIM I KLESZCZ WIOSENNY KONCERT CHARYTATYWNY GWIAZDY DLA  AUTYZM w Krakowie - 01-04-2022

ABRADAB, RAHIM I KLESZCZ WIOSENNY KONCERT CHARYTATYWNY GWIAZDY DLA AUTYZM w Krakowie

Rahim , ABRADAB , KLESZCZ

01.04.2022 19:00

Kraków(Małopolskie) - Nowohuckie Centrum Kultury


ABRADAB, RAHIM I KLESZCZ
WIOSENNY KONCERT CHARYTATYWNY GWIAZDY DLA AUTYZM

Kwiecień jest Światowym Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu i w związku z chęcią niesienia bezinteresownej pomocy zapraszamy na Wiosenny Koncert Charytatywny Gwiazd dla Autyzmu z udziałem Orkiestry Wieniawa i gwiazd polskiej sceny hip-hopowej tj. AbradAb, Rahim i Kleszcz oraz gościa specjalnego Szymona Prokopa.

Po raz szósty organizowany jest koncert podczas, którego zbierane są środki na pomoc dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego pn. Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Krakowie. Cały dochód zostanie przeznaczony na cele statutowe SOSW “Centrum Autyzmu”, aby móc zapewnić najwyższy standard edukacji podopiecznym zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie ośrodka, organizację atrakcyjnych zajęć, wycieczek i treningów społecznych.

Podobnie jak w poprzednich koncertach „Gwiazdy dla Autyzmu” i w tym roku Orkiestra Wieniawa da się poznać w nowej odsłonie. Można śmiało powiedzieć, że synonimem Orkiestry Wieniawa jest eksperyment, łączenie brzmień, gatunków i stylów, ciągłe przełamywanie barier i stereotypów przypisywanych orkiestrom dętym. Dotychczas w tym cyklu wystąpili m.in.: Kayah, Czesław Mozil, Mateusz Ziółko, Zuza Jabłońska czy Artur Andrus.

Tym razem wraz z orkiestrą wystąpią legendy polskiego rapu, twórcy tzw. “starej szkoły”: AbradAb i Rahim oraz reprezentant nowego pokolenia raperów - Kleszcz. Artyści słyną nie tylko ze swojej własnej dyskografii i przełomowych albumów! W 2020 roku nagrali razem zaskakującą płytę “ARKanoid” łącząc swoje muzyczne światy. Na deskach NCK wystąpi także młody artysta, 13 letni Szymon Prokop - zdobywca m.in. tytułu “osobowości scenicznej” podczas Festiwalu “Integracja Malowana Dźwiękiem” oraz laureat Festiwalu Zaczarowanej Piosenki 2021r. Podczas koncertu zostaną wykonane nowe, efektowne aranżacje Mariusza Dziubka, które z jednej strony podkreślają możliwości brzmieniowe orkiestry typu concert band, a z drugiej – zaskoczą nowatorską interpretacją znanych utworów artystów. Koncert poprowadzi mieszkaniec dzielnicy Nowa Huta sam Adam Grzanka.

Oprócz świetnej zabawy, jednym z wielu celów koncertu jest promowanie wiedzy na temat autyzmu. Większość z nas nie wie i nie zdaje sobie sprawy, że statystyczna liczba osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu rośnie, w tym momencie to już 1 na 100 osób boryka się z tym problemem. Zaburzenia związane z autyzmem utrudniają nawiązywanie kontaktów społecznych, komunikowanie się czy radzenie sobie podczas zmieniających się sytuacji życiowych. Wychodząc naprzeciw rosnącemu problemowi zostaną zorganizowane punkty informacyjne, w których na wszelkie pytania będą udzielać odpowiedzi specjaliści. Koncertowi będzie towarzyszyć kiermasz, wystawa prac uczniów oraz chyba najważniejszy element wieczoru… licytacja podczas, której będzie można nabyć niepowtarzalne upominki, ale co najważniejsze będzie można wesprzeć finansowo SOSW Centrum Autyzmu.

Inicjatorem i koordynatorem wydarzenia jest Roman Głowacki, pedagog specjalny i muzyk, nauczyciel w Centrum Autyzmu oraz wiceprezes SIK Wieniawa. Jego największą pasją jest praca terapeutyczna z drugim człowiekiem i pomaganie mu w stawaniu się lepszym każdego dnia.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu oraz bycia niezwykle szczodrym w pomocy potrzebującym.Powiązane