Mad Sin we Wrocławiu

Bilety na koncert Mad Sin we Wrocławiu - 12-04-2022

Koncert Mad Sin we Wrocławiu

Mad Sin , The Brains

12.04.2022 20:00

Wrocław(Dolnośląskie) - Stary Klasztor


MAD SIN i THE BRAINS - gwiazdy psychobilly w Starym Klasztorze!

wROCKfest.pl zaprasza 11 kwietnia do Starego Klasztoru na koncert gwiazdy gatunku psychobilly MAD SIN. Jako support zaprezentuje się kanadyjska grupa THE BRAINS 
Dla miłośników psychobilly i rockabilly ten koncert to pozycja obowiązkowa!

MAD SIN
Jeden z czołowych europejskich zespołów psychobilly założony został w 1987 roku przez trójkę przyjaciół, zarabiających na życie jako uliczni muzycy grający rockabilly, bluesa i country. Fani punk rocka i psychobilly żyjący z dnia na dzień na berlińskich ulicach już wkrótce stali się znani dzięki szalonym koncertom w kiepskich barach i na squatach.
W 1988 roku ukazała się pierwsza klasyczna płyta Mad Sin - "Chills & Thrills in a Drama of Mad Sin & Mystery". Dzięki kolejnym wydawnictwom i wielu koncertom zespół dołączył do czołówki światowej sceny. Przełomowa okazała się płyta "God Save the Sin", wydana w 1996 roku przez holenderską firmę "Count Orlok", na której Mad Sin w rewelacyjny sposób połączył psychobilly, rockabilly, punk rock i hardcore. Wkrótce zaczęli też występować na wspólnych koncertach z tak legendarnymi zespołami jak Faith No More, Gwar, Misfits, Suicidal Tendencies, Meteors i wieloma innymi.
Niebywała energia i niesamowity image muzyków sprawiają, że koncert Mad Sin to niezapomniane rock'n'rollowe widowisko. W odróżnieniu od większości zespołów psychobilly teksty Mad Sin często dotyczą polityki i problemów społecznych, jednak nawet poważne tematy podane są z dużą dozą czarnego humoru i stylistyki rodem z horrorów.
Zespół ma obecnie status kultowy i liczne grono fanów na całym świecie, z których najwierniejsi zrzeszeni są w fan-clubie "Sindicate". Polska publiczność pokochała Mad Sin nie tylko za sprawą znakomitych płyt, ale również dzięki koncertowi w bielskim klubie "Rude Boy" (październik 2005). Mad Sin to "naspeedowany" Stray Cats pomieszany z Misfits, Samhain i Motorhead na wspólnej balandze z psychotycznym Elvisem z lat 50.!

THE BRAINS 
The Brains zostało założone w 2002 roku w Montrealu . Zespół porusza się w stylistyce horrorpunk/psychobilly. W skład grupy pierwotnie wchodzili Renè D La Muerte (wokal, gitara), Johnny Montreal (kontrabas) i Franck O'Brains (perkusja). Formacja wydała swoją pierwszą płytę - "No Pain No Brain" w 2005 roku. Następnie zagrała wiele koncertów i tras, w tym wystąpiła u boku takich zespołów jak The Creepshow i Devil's Hotrod. Kolejne wydawnictwa The Brains to "Hell 'N Back" (2007), "The Brains" (2009) i "Zombie Nation" (2010).
Na "Zombie Nation" na kontrabasie w miejsce Johnny'ego Montreala pojawił się Colin The Dead. W 2011 zespół wydał album "Drunk Not Dead". Nastąpiła także zmiana perkusisty - do grupy dołączył Pat Kadavar. Kolejny krążek grupy to "The Monster Within" (2013) po którym trio The Brains nagrało jeszcze cztery utwory na ep-kę "The Cover Up" (2014) oraz jedenaście na płytę "Out In The Dark" (2015).Powiązane