PASJA – Muzyka z filmu Mela Gibsona - Koncert muzyki filmowej z filmu „PASJA” Mela Gibsona - Kalisz

Bilety na koncert PASJA – Muzyka z filmu Mela Gibsona - Koncert muzyki filmowej z filmu „PASJA” Mela Gibsona - Kalisz - 08-04-2022

PASJA – Muzyka z filmu Mela Gibsona - Koncert muzyki filmowej z filmu „PASJA” Mela Gibsona - Kalisz

Polska Orkiestra Muzyki Filmowej , John Debney

08.04.2022 19:00

Kalisz(Wielkopolskie) - Kalisz Arena


PASJA - koncert muzyki z filmu Mela Gibsona - Kalisz - 8.04.2022r.


Organizator: Ośrodek Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu
Współorganizator: SARiM EVENT

PASJA - koncert muzyki z filmu Mela Gibsona
Polska Orkiestra Muzyki Filmowej
JOHN DEBNEY


"Pasja" Mela Gibsona to nie tylko arcydzieło filmowe i muzyczne, uznane za jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych wszechczasów. To przede wszystkim niezwykle silne przeżycie emocjonalne. Doświadczyły go miliony widzów na całym świecie, a także sami aktorzy - po zakończeniu zdjęć niektórzy z nich zdecydowali się przyjąć katolicyzm.

Czy wiecie, że pierwotnie Gibson chciał, aby jego dzieło było wyświetlane w kinach bez napisów, za pomocą których tłumaczone są dialogi filmowe? Widzowie mieli słyszeć tylko muzykę oraz kwestie aktorskie, zrozumiałe zaledwie dla nielicznych, bo wypowiadane w języku aramejskim, hebrajskim i po łacinie. Nie był to pomysł szalony: muzyczność dialogów oraz genialne kompozycje stworzone przez Johna Debneya, wraz ze wstrząsającymi swoją ekspresyjnością i pięknem obrazami filmowymi, mówią tu więcej o 12 godzinach z życia i męki Jezusa Chrystusa niż wszystkie słowa świata.

O porażającej sile oddziaływania "Pasji" przekonamy się podczas koncertu w Arenie Kalisz. Po raz pierwszy w historii utwory Debneya zostaną wykonane przez tak ogromny zespół wybitnych artystów: słynną Polską Orkiestrę Muzyki Filmowej pod dyrekcją Przemysława Piotra z towarzyszeniem znakomitych solistów - Edyty Krzemień, Hanny Okońskiej-Ratajczak, Alberta Memetiego, oraz siłami połączonych specjalnie na tę okazję - Silesian Chamber Choir Ad libitum i Chóru Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Usłyszymy muzykę z "Pasji" w mistrzowskiej wersji na orkiestrę symfoniczną, której pełnego brzmienia nie usłyszymy nawet w kinowym dziele Gibsona. Kompozycjom będą towarzyszyć na ekranie fragmenty filmu.

Udział w wydarzeniu pozwoli nam przeżyć z całą intensywnością czas Wielkiego Postu i Wielkiego Tygodnia. Będzie to doznanie niezwykłe i niepowtarzalne, które zostanie z nami nie tylko na czas Wielkiej Nocy, ale już na całe życie.

Ograniczenie wiekowe: 15+