KROKE & Maja Sikorowska w Poznaniu

Bilety na koncert KROKE  & Maja Sikorowska w Poznaniu - 28-04-2022

Koncert KROKE & Maja Sikorowska w Poznaniu

Kroke , Maja Sikorowska

28.04.2022 19:00

Poznań(Wielkopolskie) - Blue Note Jazz Club


Dziewczyna śpiewająca po grecku. Zespół czujący bezbłędnie etniczne klimaty. Bałkany i Orient, Morze Śródziemne z jego wyspami, nieparzyste rytmy i melizmaty tworzą razem świat niezwykły. Świat egzotyczny ale nie egzotyką rodem z taniego obrazka. To jest muzyka pozostająca w pamięci na długo, płynąca z jej źródeł. Udajcie się z nimi w podróż tam, gdzie miłość to wiersz miłosny a nienawiść to pchnięcie nożem.
Maja Sikorowska- krakowska wokalistka śpiewająca także po grecku (matka Greczynka) ma za sobą kilka lat pracy estradowej, najpierw z zespołem Pod Budą, której liderem jest jej ojciec, obecnie solo. Jej dokonania utrwalone zostały na trzech płytach nagranych wspólnie z ojcem. Krążek Kraków –Saloniki nominowany do nagrody Fryderyka, rozszedł się w nakładzie 23 tyś., tegoroczna „Sprawa rodzinna” zbliża się do złotej płyty. Jest także okazjonalne wydawnictwo z pastorałkami i kolędami.
Zespół Kroke, bardziej znany za granicą niż w kraju, to jedna z najlepszych kapel grających szeroko pojmowaną muzykę etniczną. Płyty trzech wirtuozów z Krakowa można znaleźć w wielu sklepach całej Europy. Współpracują z Nigelem Kennedym, Edytą Gepert a teraz połączyli swoje siły ze wspomnianą Mają Sikorowską. Materiał z załączonej płyty owacyjnie odbierała już publiczność Krakowa. Lublina, Torunia, co pozwala przypuszczać, że to przedsięwzięcie sprzeda się z sukcesem.

AVRA- roboczy tytuł płyty
Maja Sikorowska – śpiew
KROKE:
Jerzy Bawół – akordeon
Tomasz Kukurba – altówka, wokalizy
Tomasz Lato – kontrabas
Gościnnie:
Sławomir Berny – instrumenty perkusyjn

*******Powiązane