Festiwal Pamięci Zbigniewa Wodeckiego


Gminne Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy w wyjątkowy sposób odda hołd wspaniałemu artyście, jakim niewątpliwie był Zbigniew Wodecki. W połowie maja odbędzie się Festiwal Pamięci jego imienia, podczas którego zagrają Halina Młynkova oraz Łukasz Zagrobelny.

Zbigniew Wodecki to artysta wręcz ikoniczny dla polskiego społeczeństwa. Chyba nie ma zbyt wielu osób w kraju nad Wisłą, które nie kojarzyłyby chodź jednego przeboju tego piosenkarza. Bo kto z nas nie zna takich ponadczasowych szlagierów jak "Chałupy welcome to", "Zacznij od Bacha" czy wreszcie "Pszczółka Maja". Z pewnością o jego twórczości można powiedzieć, że była uniwersalna i trafiała do różnego grona odbiorców, a jednocześnie nie trąciła banałem. W swoich kompozycjach starał się zawrzeć jak najwięcej melodyki przy użyciu instrumentów symfonicznych. Zbigniew Wodecki posiadał nie tylko świetne warunki wokalne, ale był także uzdolnionym multiinstrumentalistą. Doskonale grał na skrzypcach oraz trąbce, instrumentach, które były dla jego wizerunku równie charakterystyczne, co bujna fryzura. Wystąpił na niezliczonej liczbie krajowych i zagranicznych festiwali, gdzie zdobył uznanie krytyków i wiele prestiżowych nagród. Tym bardziej cieszy, że w trakcie swojej bogatej i długiej kariery zagrał koncert także w Gminie Kobylnica. W 2013 artysta pojawił się na scenie Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy, dlatego z tym większą chęcią chcemy przypomnieć jego dorobek. Festiwal Pamięci Zbigniewa Wodeckiego to prawdziwa muzyczna uczta. Zadbają o to Halina Młynkova oraz Łukasz Zagrobelny, którzy również w prezentowanym repertuarze sięgną po utwory Zbigniewa Wodeckiego.

Halina Młynkowa większości słuchaczom znana jest jako pierwsza wokalistka zespołu Brathanki. Posiada ciepłą barwę głosu nadającego jej twórczości pięknego, folkowego charakteru. Karierę solową rozpoczęła albumem "Etnoteka" wydanym w 2011 roku. Kolejny krążek "Po drugiej stronie lustra" przyniósł takie przeboje jak "Aż do dna" czy "Ostatni raz". Dzięki temu ostatniemu wygrała "SuperJedynki" w Premierach na festiwalu w Opolu. Podczas tego festiwalu wokalista otrzymała także nagrodę fotoreporterów i dziennikarzy. W grudniu 2021 roku opublikowała  swój czwarty long play pt. "Adeste Fideles". W tym samym miesiącu ukazała się także płyta Haliny Młynkovej z najpiękniejszymi kolędami. Piosenkarka już raz gościła w GCKiP. W 2014 roku, artystka o ogromnej wrażliwości, ujmującej subtelności i tajemniczości gościła na kobylnickiej scenie. Wśród wielkich gości Festiwalu Pamięci Zbigniewa Wodeckiego, będzie również Łukasz Zagrobelny, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Wokalista w 2007 roku zadebiutował płytą "Myśli warte słów", za którą otrzymał nominacje do nagród "Superjedynki", "ESKA Music Awards" oraz do Fryderyka. Wypromował takie hity jak: "Życie na czekanie", "Nieprawda", "Gdy jesteś tu" czy "U mnie maj". Łukasz Zagrobelny może poszczyć się także zdobyciem Złotej Płyty za krążek "Ja tu zastaję". W 2013 roku wydał album "Łukasz Zagrobelny Symfonicznie" będący zapisem koncertu z Polską Orkiestrą Radiową, a  w 2021 roku został zaproszony do udziału w wyjątkowym projekcie muzycznym Chopin University Big Band pt. "Cinema Boogie".

Bilety do nabycia na: KupBilecik.plPowiązane