Letnie Brzmienia: Kuba Badach w Warszawie

Bilety na koncert Letnie Brzmienia: Kuba Badach w Warszawie - 21-08-2022

Koncert Letnie Brzmienia: Kuba Badach w Warszawie

Kuba Badach

21.08.2022 18:00

Warszawa(Mazowieckie) - Błonia Stadionu Narodowego


Letnie Brzmienia to ogólnopolska trasa koncertowa topowych polskich artystek i artystów. W tym roku po raz kolejny wydarzenie odbędzie się w Warszawie. 10 lipca cykl koncertów w stolicy otworzy Nosowska. Skromna i unikająca tłumów artystka dominuje na polskiej scenie muzycznej od 30 lat. Jest wybitną tekściarką, wokalistką, a także autorką bestsellerów. Rok 2018 u Nosowskiej okazał się przełomowy – w maju ukazała się jej debiutancka powieść „A ja żem jej powiedziała…”, a w październiku płyta „BASTA” – mocna i bezpośrednia, a momentami brutalna. We wrześniu 2020 do księgarni trafiła druga książka Nosowskiej, „Powrót z Bambuko”.

24 lipca w Amfiteatrze Wolskiego Centrum Kultury w Parku Sowińskiego wystąpi człowiek orkiestra, czyli... Zalewski. Przełomem w jego twórczości była wydana w 2016 r. płyta „Złoto”, która przyniosła przebojowe „Miłość, Miłość” i „Polsko”. Kolejne sukcesy to albumy: „Zalewski śpiewa Niemena” oraz „Zabawa”. Zalewskiego można też oglądać na kinowych ekranach, m.in. w filmie „Bo we mnie jest seks” i „Piosenki o miłości”.

W czwartek 28 lipca przed warszawską publicznością zagra Kwiat Jabłoni, czyli z najpopularniejszych polskich zespołów młodego pokolenia, twórcy świetnie przyjętych albumów: „Niemożliwe” (podwójna platyna), „Mogło być nic” (platyna). Oryginalne brzmienie, milionowe wyświetlenia teledysków oraz wyprzedane trasy koncertowe stały się ich znakiem rozpoznawczym.

Cykl sierpniowych koncertów rozpocznie występ Natalii Przybysz (5.08). Kompozytorka i autorka tekstów, jeden z najciekawszych kobiecych głosów w Polsce. W tym roku artystka powróciła z wyjątkowym albumem, „Zaczynam się od miłości”, na którym autorskiej muzyce towarzyszą niepublikowane dotąd teksty autorstwa Kory.

Tego samego dnia na scenie pojawi się również duet KARAŚ/ROGUCKI. To wspólny Piotra Roguckiego i Kuby Karasia ogłoszony po zawieszeniu działalności zespołów Coma i The Dumplings. Na 2022 r. zaplanowana została premiera drugiego albumu duetu, który zwiastuje m.in. singiel „Bezpieczny lot” nagrany z Julią Wieniawą. Kuba Karaś odpowiada w tym tandemie za produkcję, Piotr Rogucki zajmuje się tekstami, a obaj – jak sami przyznają – dopieszczają muzykę.

Z kolei 11 sierpnia nad stołeczną publicznością muzyczną „Aurę” roztoczy MROZU. Muzyk, autor tekstów, kompozytor, producent – artysta pełnowymiarowy. Mrozu ma na koncie pięć albumów studyjnych, szósty – „Złote Bloki” – ukazał się kilka dni temu. To na tym krążku znajdują się, liczony w milionach wyświetleń singiel „Złoto”, czy luzacki, równie porywający „Galacticos”.

Muzyczną gwiazdą 12 sierpnia będzie Sobel – jeden z najpopularniejszych i najszybciej rozwijających się artystów w Polsce, świetnie odnajdujący się zarówno w gatunkowym popie jak i hip hopie. Najpierw platyną pokrył się minialbum „Kontrast”, a już rok później longplay „Pułapka na motyle” zyskał status poczwórnej platyny!

Wieczorem 13 sierpnia scenę Letnich Brzmień w Warszawie przejmie legenda rocka. KULTowa grupa założona w 1982 r. przez Kazika Staszewskiego, od blisko 40 lat cieszy się niesłabnącą popularnością, nieustannie pozostając przy tym wiernym sobie, swojej muzyce i oczywiście fanom. Ostatnie wydawnictwo zespołu to album „Ostatnia Płyta” z 2021 r. Zespół zaznacza, że mimo tytułu nie zamierza kończyć działalności na tym krążku.

W niedzielę 21 sierpnia na scenie Letnich Brzmień w Warszawie pojawi się dwójka wyjątkowych artystów. Wokalista, instrumentalista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, lider zespołu Poluzjanci oraz członek grupy The Globetrotters. Kuba Badach jako dwunastolatek, nagrał płytę z kolędami napisanymi specjalnie dla niego przez Wiesława Pieregorólkę, Jerzego Siemasza i Jacka Cygana. Zdobywca nagrody Fryderyk 2011 i 2012 w kategorii „Wokalista”.

Obok Mery Spolsky i jej twórczości trudno przejść obojętnie, o czym będzie się można przekonać 30 lipca. Sama pisze teksty, zamienia je w piosenki i prowokuje... głównie do myślenia. Jej słowa są szczere i odważne, ubrane w mocne elektroniczne bity i wyraziste melodie. Podczas koncertów towarzyszą jej: „krzyż spolsky”, czarno-białe paski i oczywiście najwierniejsi fani, czyli – Ludzie Spolsky.

W niedzielę 28 sierpnia wystąpi Vito Bambino. Początek jego drogi muzycznej to rok 2003 i późniejsze działania z zespołem Bitamina, z którym wydał 5 płyt. W 2020 r. nagrał solową płytę „Poczekalnia”. Koncert gwiazdy wieczoru poprzedzi występ Jakuba Skorupy. Pochodzący ze Śląska wokalista, gitarzysta i autor tekstów pojawił się na polskiej scenie muzycznej z początkiem 2021 r. W marcu tego roku ukazał się jego debiutancki album „Zeszyt pierwszy”.

Cykl koncertów Letnie Brzmienia na Błoniach PGE Narodowego zakończy koncert Darii Zawiałow. Niezwykle elektryzująca artystka i jeden z bardziej temperamentnych głosów na polskiej scenie muzycznej zagra 2 września. W 2017 r. zadebiutowała albumem „A kysz!“, następnie ukazała się świetnie krążek “Helsinki“ (status platynowej płyty i Fryderyk w kategorii „Album roku Pop Alternatywny”). Trzeci album studyjny „Wojny i Noce” również pokrył się “platyną”.Powiązane