Koncert premierowy albumu Lunatyków Martwej Dyskoteki + goście w Poznaniu

Bilety na koncert premierowy albumu Lunatyków Martwej Dyskoteki + goście w Poznaniu - 24-04-2022

Koncert premierowy albumu Lunatyków Martwej Dyskoteki + goście w Poznaniu

Lunatycy Martwej Dyskoteki

24.04.2022 19:00

Poznań(Wielkopolskie) - Blue Note Jazz Club


Po blisko dwóch latach intensywnej pracy czas na premierę debiutanckiego krążka poznańskiej formacji Lunatycy Martwej Dyskoteki - "LDM"! W czasie koncertu pojawią się także goście, a jako support zagra Renmin Ribao

Lunatycy Martwej Dyskoteki to przedstawiciele Nowej zimnej fali. Melodyjne, często orientalizujące gitary, świetnie pracująca sekcja rytmiczna i operowanie dysonansem to domena grupy. Wszystko to łączy głos wokalisty: znudzenie, poirytowanie, rezygnacja, maniakalność zmieniają się jak w kalejdoskopie. Założyciele grupy opowiadają, że celem jest odreagowywanie traum, których doświadczamy w dobie globalnego kryzysu. W ten sposób zaplanowane są występy grupy. Koncerty Lunatyków Martwej Dyskoteki to połączenie szamańskiego seansu ze zbiorową terapią i happeningiem.

Renmin Ribao to nowy poznański zespół, który brzmieniowo oscyluje wokół postpunku i zimnej fali. Agresywne gitary na tle zimnych syntezatorów, z charakterystycznym postpunkowym drivem to co można usłyszeć na ich utworach. Osadzone w gotyckiej estetyce, teksty Renmin Ribao opowiadają o mrocznych zakamarkach ludzkiej psychiki.

Bilety: 25 zł - przedsprzedaż, 35 zł - w dniu koncertu