Steve Carrington Quintet w Tomaszowie Mazowieckim

Bilety na koncert Steve Carrington Quintet w Tomaszowie Mazowieckim - 19-05-2022

Koncert Steve Carrington Quintet w Tomaszowie Mazowieckim

Steve Carrington Quintet

19.05.2022 19:00

Tomaszów Mazowiecki(Łódzkie) - Ośrodek Kultury O.K. Tkacz


Zapraszamy na kolejny koncert w ramach cyklu Tkacz Music Cafe. Tym razem wysłuchamy energetycznego jazzu w wykonaniu amerykańskiego Quintetu Steve’a Carringtona!

Steve grał między innymi z Charlesem Mingusem, Dizzym Gillespie, Royem Hargrovem, Miltem Hintonem, a także z Frankiem Wessem i Jimmym Heathem. Występował także z takimi gwiazdami jak Elvin Jones, Joey DeFrancesco, Jeff „Tain” Watts, Wynton Marsalis, Wessel „Warmdaddy” Anderson, Eric Lewis (ELEW) i Chick Corea.
Jest bliskim przyjacielem swojego mentora Kenny'ego Garretta. Steve jest także saksofonistą i członkiem African Reflections Band Cyrusa Chestnuta oraz kwartetu Cyrusa Chestnuta. Od kilku lat Steve występował również z Legendary Famed Funk/R&B Group Kool and the Gang.

Steve jest też częścią Dizzy Gillespie Legacy Band pod kierownictwem legendarnego basisty i zdobywcy nagrody Grammy, inżyniera Johna Lee. Debiutancki album Steve’a zatytułowany A Caring Tone i wydany przez Samech Records, jest dostępny w serwisach streamingowych. Po powrocie z europejskiej trasy z Kool and The Gang w październiku 2019 Steve wydał nową płytę zatytułowaną Mind Traveler.

Jego ostatnia płyta "Friends R Family" została nagrana podczas pandemii i została wydana w styczniu 2022 roku.

Podczas koncertu czynny będzie Junior Event Club - Miejskie Centrum Kultury na czas wydarzenia (w godz. 18.30-20.30) zapewni Twojemu dziecku opiekę w ramach Junior Event Clubu, który zorganizowany zostanie w miejscu koncertu. Dolna granica wiekowa dzieci to 4 lata. Zajmą się nimi doświadczeni i wykwalifikowani animatorzy i instruktorzy. Obowiązują zapisy. Zgłoszenia i informacje pod numerem telefonu 44 712 23 69 lub elektronicznie na adres kontakt@mck-tm.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 18 maja.