Sebastian Zawadzki & Cavatina String Quartet feat. Michał Barański - Sebastian Zawadzki & Cavatina String Quartet feat. Michał Barański w Bielsku-Białej

Bilety na koncert Sebastian Zawadzki & Cavatina String Quartet feat. Michał Barański - Sebastian Zawadzki & Cavatina String Quartet feat. Michał Barański w Bielsku-Białej - 21-05-2022

Koncert Sebastian Zawadzki & Cavatina String Quartet feat. Michał Barański - Sebastian Zawadzki & Cavatina String Quartet feat. Michał Barański w Bielsku-Białej

Michał Barański , Sebastian Zawadzki

21.05.2022 19:00

Bielsko-Biała(Śląskie) - Cavatina Hall


Sebastian Zawadzki & Cavatina String Quartet & Michał Barański

Artysta w Bielsku-Białej zaprezentuje swoją nową kompozycję o tytule "Suite for Piano, String Quartet and Double Bass in two parts" napisaną specjalnie dla Cavatina Hall. Będzie to premierowe wykonanie na kwartet smyczkowy, kontrabas i fortepian.

Zmysły słuchaczy opanuje muzyka z pogranicza współczesnej muzyki kameralnej oraz jazzu. To idealna okazja aby oderwać się od natłoku bodźców.

Sebastian Zawadzki to człowiek renesansu. Jest pianistą jazzowym, aranżerem, producentem muzycznym, kompozytorem muzyki fortepianowej, klasycznej i filmowej. Śmiało można rzec, że to jeden z bardziej oryginalnych talentów międzynarodowej sceny neoklasycznej oraz jazzowej, umykający jednoznacznej klasyfikacji. Nagrał, wyprodukował oraz skomponował niezliczoną ilość płyt oraz może się pochwalić milionowymi odsłuchaniami na platformie Spotify.

Na co dzień mieszka oraz tworzy w Kopenhadze, gdzie się przeniósł w 2010. Intensywnie koncertuje po całej Skandynawii, nie tylko ze swoim trio i projektami solo, ale także w różnych innych ciekawych kolaboracja. Pisze również muzykę filmową i współpracuje m.in. z Copenhagen Phil (Duńska Orkiestra Symfoniczna) dla której pisze aranżacje. Wydał ponad 10 albumów z autorską muzyką w swojej karierze.

Muzyk uwielbia eksperymenty, nie dajmy się jednak zwieść wszystkim, ubranym w grzeczne słowa zapowiedziom. Na pewno będzie to muzyczna niespodzianka dla osób o zróżnicowanych gustach. Sebastianowi współtowarzyszyć będą znakomici muzycy - kwartet smyczkowy Cavatina String Quartet oraz uznany i ceniony kontrabasista Michał Barański.