BIBOBIT | OSIECKA w Szczecinie

Bilety na koncert BIBOBIT | OSIECKA w Szczecinie - 22-05-2022

Koncert BIBOBIT | OSIECKA w Szczecinie

Bibobit

22.05.2022 19:00

Szczecin(Zachodniopomorskie) - Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie


Bibobit/Osiecka to w równym stopniu przedsięwzięcie muzyczne jak i opowieść biograficzno-psychologiczna. Laureaci konkursu Męskie Granie z 2019 roku – Bibobit – wraz z Jackiem Piskorzem radykalnie wywrócili muzyczną stylistykę utworów Agnieszki Osieckiej, prezentując jazzowe interpretacje tekstów legendarnej mistrzyni słowa. To bardzo energetyczna podróż przez nowoczesny jazz, mięsisty groove i elektronikę, w której słowo nie schodzi na drugi plan, a raczej staje się przepustką do wewnętrznego świata autorki.

Agnieszki Osieckiej przedstawiać nie trzeba, jej ponadczasowe teksty celnie trafiają do odbiorców, stając się polem do wyrażania siebie dla wielu artystów. Jej fenomenalne pióro od lat inspiruje kolejne pokolenia, które na nowo odkrywają przekaz zawarty w jej słowach. Tym razem pytanie stawiane przez Osiecką w tytule „Co to za czas” stało się impulsem do stworzenia przepięknej muzycznej opowieści, w której pisarka po raz pierwszy zabiera głos osobiście. Cytowane słowa Agnieszki Osieckiej, zarówno te z piosenek, jak i z archiwalnych wywiadów, okazały się być fenomenalnym komentarzem do obrazu świata z maską na twarzy, ściętego z nóg po wybuchu pandemii (…) Każde pokolenie ma swoją kontuzję, jednak „to da się przetrwać” – mówi charyzmatyczny frontman grupy Bibobit, Daniel Moszczyński, który za nadrzędne wartości uważa wolność i świadomość, co znajduje odzwierciedlenie w energetycznych, nieoczywistych aranżacjach utworów i idealnie wprowadza w świat Agnieszki Osieckiej i mocnego przekazu wypływającego z jej tekstów.

Bibobit - jeden z najbardziej oryginalnych zespołów na polskim rynku muzycznym – zdążył już dzielić scenę z takimi wykonawcami jak Michał Urbaniak, Leszek Możdżer, Hypnotic Brass Ensemble, Richard Bona, Dirty Loops, Keyon Harrold czy Cory Henry. Ich debiutancki album „Podróżnik”, na którym zaśpiewała sama Urszula Dudziak, branżowy portal „JazzPRESS” określił petardą pozytywnej energii o sile bomby termobarycznej. Entuzjastyczne recenzje doprowadziły zespół do koncertów w największych polskich miastach, na czele z takimi wydarzeniami jak Pol’and’Rock Festival i Męskie Granie.

Tym razem Bibobit zabierze nas w wyjątkową podróż do świata Agnieszki Osieckiej, prezentując wydany w październiku 2021 roku materiał z płyty Bibobit/Osiecka „Co to za czas”.

Artyści:
Orkiestra Filharmonii w Szczecinie
Daniel Moszczyński - wokal, FX sound
Waldemar Franczyk - perkusja
Bartek Pietsch - bass
Jacek Piskorz - fortepian
Adam Lemańczyk - instrumenty klawiszowe
Jan Adamczewski - saksofon
Patrycjusz Gruszecki – trąbkaPowiązane