Letnie Brzmienia: Sobel w Gdańsku

Bilety na koncert Letnie Brzmienia: Sobel w Gdańsku - 02-09-2022

Koncert Letnie Brzmienia: Sobel w Gdańsku

Sobel , Letnie Brzmienia

02.09.2022 20:00

Gdańsk(Pomorskie) - Plac Zebrań Ludowych


Letnie Brzmienia, to ogólnopolska trasa koncertowa topowych polskich artystek i artystów.

W lipcu i wrześniu usłyszymy przede wszystkim najbardziej lubiane i najnowsze utwory artystów. Na świeżym powietrzu otworzy Kwiatu Jabłoni (14.07). W sierpniu publiczność rozrusza najbardziej pozytywny MROZU (28.08) i Jan – Rapowanie (28.08), a wakacyjny czas pożegnamy razem z Soblem (2.09) i z Natalią Przybysz (3.09).

Kwiat Jabłoni to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów młodego pokolenia. Kasia i Jacek Sienkiewiczowie mają na koncie dwa świetnie przyjęte albumy. „Niemożliwe” z 2019 r. bardzo szybko osiągnęło status podwójnej platyny, natomiast najnowsze dzieło „Mogło być nic” z 2021 r. zadebiutowało na pierwszym miejscu oficjalnej listy sprzedaży i po czterech miesiącach również pokryło się platyną. Oryginalne brzmienie, milionowe wyświetlenia teledysków oraz wyprzedane trasy koncertowe stały się ich znakiem rozpoznawczym.

Natalia Przybysz to jeden z najciekawszych kobiecych głosów w Polsce, kompozytorka i autorka tekstów. Pod wpływem inspiracji bluesem, soulem, jazzem i funkiem w 2014 roku powstał bardzo dobrze przyjęty album „Prąd”. To z tego albumu pochodzą takie utwory jak „Miód” czy „Nazywam się niebo”. W 2017 r. wydała album „Światło nocne”, a dwa lata później „Jak malować ogień”. W 2022 r. Natalia powróciła z wyjątkowym albumem, „Zaczynam się od miłości”, na którym autorskiej muzyce towarzyszą teksty autorstwa Kory.

Muzyk, autor tekstów, kompozytor, producent – MROZU to artysta pełnowymiarowy. Przysłuchując się jego utworom trudno nie odnieść wrażenia, że za cel postawił sobie pisać utwory, które podnoszą jego słuchaczy na duchu. Radość, energia, optymizm i dystans – to odczucia nieodłącznie towarzyszące produkcjom tego twórcy. Mrozu ma na koncie pięć albumów studyjnych, szósty – „Złote Bloki” – ukazał się w kwietniu 2022 roku. To na tym krążku znajdują się, liczony w milionach wyświetleń singiel „Złoto”, czy luzacki, równie porywający „Galacticos”.

Jan – Rapowanie to jedna z najciekawszych postaci młodego polskiego hip-hopu. Raper oficjalnie zadebiutował w 2019 r., a dziś zapowiedź jego solowych występów oznacza wyprzedane miejsca na Torwarze i Tauron Arenie Kraków. Najnowsza płyta Janka – Bufor – na której gościnnie występują m.in. Sokół, Paluch, Kękę czy Kortez, zaledwie w miesiąc od premiery pokryła się złotem. Jego charakterystyczny styl i autentyzm sprawiają, że muzyk zjednuje sobie sympatię różnych pokoleń.

Sobel to jeden z najpopularniejszych i najszybciej rozwijających się artystów w Polsce. Ten młody muzyk dobrze odnajdujący się zarówno w gatunkowym popie jak i hip-hopie szturmem zdobył listy przebojów, początkowo dzięki wydanemu w 2020 r. minialbumowi „Kontrast”, który pokrył się platyną. Rok później longplay „Pułapka na motyle” szybko zyskał status poczwórnej platyny! Sobel już zdążył uplasować się w ścisłej piątce najpopularniejszych artystów w serwisach cyfrowych w Polsce. Miesięcznie słucha go ponad milion słuchaczy, a z dnia na dzień to grono się powiększa.Powiązane