Wczasy + Robodrum w Szczecinie

Bilety na koncert Wczasy + Robodrum w Szczecinie - 11-06-2022

Koncert Wczasy + Robodrum w Szczecinie

Robodrum , Wczasy

11.06.2022 20:00

Szczecin(Zachodniopomorskie) - Klub Krzywy Gryf


WCZASY


Duet Wczasy łączy w swojej muzyce polską zimną falę z synth-popowymi przebojami w stylu lat 80. i 90. Mocne, emocjonalne polskie teksty, przebojowość, autorskie teledyski i żywiołowe koncerty sprawiły, że o Wczasach zrobiło się głośno wśród fanów polskiej muzyki alternatywnej.


Debiutancka płyta Wczasów pt. „Zawody" podbiła serca wielu słuchaczy i recenzentów, a przez niektórych odebrana została nawet jako manifest pokoleniowy. Album trafił do różnych zestawień najlepszych polskich płyt 2018 roku. „To wszystko kiedyś minie" spotkało się z równie dobrym przyjęciem i znalazło się w wielu podsumowaniach najlepszych płyt roku 2021, m.in. w plebiscycie Gazety Wyborczej i na Polifonii Bartka Chacińskiego.
Wczasy to duet, który tworzą Bartłomiej Maczaluk i Jakub Żwirełło.


ROBODRUM


Rok 1982 mówi wszystko. W Polsce stan wojenny, za oceanem w NYC powstaje Planet Rock. To właśnie w roku skomponowania przez Arthura Bakera, Afrike Bambaatee i SoulSonic Force tego electro-funkowego hymu, w polskim mieście Szczecin na świat w szpitalu wojskowym przychodzi Przemek Kuduk aka Robodrum. Jego wydawnictwa pojawiały się na polskich i zagranicznych wydawnictwach m.in. takich wytwórni jak Detriti Records, Elektropunkz, Crobot Muzik, Digital Distortion, Biotech Records, Militant Science, Devine Disorder Records, Body Control, Bass Agenda. Inspiracje i priorytety w procesie produkcji muzyki to futurologia, ósemkowy przester drumkick, odpowiednie flow i tempo, kosmiczny pad, mroczny vokoder , analogowy retro syntezator mowy, blip break beeep , roboty, androidy, walka o przetrwanie, past, present, future, armageddon!Powiązane