IV Festiwal Jazz na dachu - KONCERT FINAŁOWY - Just Jazz | Karen Edwards&Jazz Band Ball Orchestra

Bilety na IV Festiwal Jazz na dachu - KONCERT FINAŁOWY - Just Jazz | Karen Edwards&Jazz Band Ball Orchestra

IV Festiwal Jazz na dachu - KONCERT FINAŁOWY - Just Jazz | Karen Edwards&Jazz Band Ball Orchestra

KAREN EDWARDS , Jazz Band Ball Orchestra , Just Jazz

13.08.2022 18:30

Oświęcim(Małopolskie) - Apartamenty nad Sołą


IV Festiwal Jazz na dachu to unikatowe, wyjątkowe połączenie wydarzenia muzycznego, kulinarnego oraz historycznego, a także uroków wyjątkowego miejsca - dachu apartamentowca nad rzeką Sołą.

W ramach każdego koncertu uczestnik otrzymuje: koncert dwóch zespołów, w asyście kolacji food paringowej w scenerii dachu apartamentowca okraszonego promieniami zachodzącego słońca.
Festiwal ma na celu prezentowanie fenomenów współczesnej muzyki improwizowanej okraszonej wyborną kuchnią i klimatem miejsca.

W finałowym dniu IV Festiwalu Jazz na dachu, zapraszamy Państwa na koncert Just Jazz oraz Karen Edwards & Jazz Band Ball Orchestra.

Just Jazz - jazz tradycyjny zaprezentuje grupa doświadczonych, krakowskich jazzmanów pod przewodnictwem trębacza Władka Grochota. Towarzyszyć mu będą: Wojciech Groborz piano, Piotr Południak kontrabas, Wiesław Jamioł instrumenty perkusyjne i Janusz Nowak puzon.

Karen Edwards w swej karierze występowała z wieloma światowej sławy artystami: Stevie Wonder, Tony Bennett czy Prince. Występowała w klubach, teatrach muzycznych i salach koncertowych na całym świecie. Artystka wielokrotnie nominowana do Grammy Awards. Specjalizuje się w muzyce soul, jazz i gospel. W Polsce znana była ze współpracy z Jarkiem Śmietaną. Jej koncert to wspaniałe przeżycie muzyczne – znakomity “show”. Karen Edwards jest wokalistką, pianistką i kompozytorką. Urodziła się w Południowej Karolinie. Edukację muzyczną rozpoczęła u ojca, który był dyrektorem muzycznym lokalnego kościoła baptystów. Dzięki temu muzyka soul i gospel stała się jej główną inspiracją artystyczną. Absolwentka uniwersytetu North Texas w klasie fortepianu. Wokalistce towarzyszyć będzie najstarszy polski zespół wykonujący jazz tradycyjny Jazz Band Ball Orchestra. Zespół powstał w 1962 roku, Muzyka Jazz Band Ball Orchestry to mieszanka swingu i bluesa oparta na solidnych podstawach jazzu nowoorleańskiego z domieszką folkloru rodzimego i zagranicznego. Oprócz standardów jazzowych grupa wykonuje kompozycje autorskie.

___________________________________________________________________________

Program finałowego dnia IV Festiwalu Jazz na dachu:

18.30 Kolacja degustacyjna autorstwa Marka Furczyka/Planeta Smaku wraz z degustacją alkoholi 3 x 25 ml
19.30 Koncert jazzowy Just Jazz
21.00 Koncert finałowy Karen Edwards & Jazz Band Ball Orchestra

Dodatkowo:
Cocktailbar by Podawane z Pasją (cocktaile dodatkowo płatne)