Letnie Brzmienia na plenerowym terenie Fabryki Lloyda: Sobel w Bydgoszczy

Bilety na koncert Letnie Brzmienia na plenerowym terenie Fabryki Lloyda: Sobel w Bydgoszczy - 04-09-2022

Koncert Letnie Brzmienia na plenerowym terenie Fabryki Lloyda: Sobel w Bydgoszczy

Sobel , Letnie Brzmienia

04.09.2022 20:00

Bydgoszcz(Kujawsko-pomorskie) - Fabryka Lloyda


Letnie Brzmienia to ogólnopolska trasa koncertowa topowych polskich artystek i artystów. W tym roku po raz pierwszy wydarzenie odbędzie się również w Bydgoszczy. W piątek 21 lipca na Wyspie Młyńskiej wystąpi Vito Bambino. Początek jego drogi muzycznej to rok 2003 i późniejsze działania z zespołem Bitamina, z którym wydał 5 płyt. W 2020 r. nagrał solową płytę „Poczekalnia”. Koncert gwiazdy wieczoru poprzedzi występ Jakuba Skorupy. Pochodzący ze Śląska wokalista, gitarzysta i autor tekstów pojawił się na polskiej scenie muzycznej z początkiem 2021 r. W marcu tego roku ukazał się jego debiutancki album „Zeszyt pierwszy”.

Drugi miesiąc wakacji w Bydgoszczy również pełen będzie muzycznych emocji. W czwartek 4 sierpnia wystąpi Zalewski, czyli… człowiek orkiestra. Przełomem w jego twórczości była wydana w 2016 r. płyta „Złoto”, która przyniosła przebojowe „Miłość, Miłość” i „Polsko”. Kolejne sukcesy to albumy: „Zalewski śpiewa Niemena” oraz „Zabawa” (2020 r.). Zalewskiego można też oglądać na kinowych ekranach, m.in. w filmie „Bo we mnie jest seks” i „Piosenki o miłości”. Zalewski wystąpi 31 lipca.

Dzień później, w piątkowy wieczór 5 sierpnia, na scenie pojawi się Sobel – jeden z najpopularniejszych i najszybciej rozwijających się artystów w Polsce, świetnie odnajdujący się zarówno w gatunkowym popie jak i hip hopie. Najpierw platyną pokrył się minialbum „Kontrast”, a już rok później longplay „Pułapka na motyle” zyskał status poczwórnej platyny!

Na zakończenie cyklu koncertów Letnie Brzmienia w Bydgoszczy wystąpi Kwiat Jabłoni, czyli z najpopularniejszych polskich zespołów młodego pokolenia, twórcy świetnie przyjętych albumów: „Niemożliwe” (podwójna platyna), „Mogło być nic” (platyna). Oryginalne brzmienie, milionowe wyświetlenia teledysków oraz wyprzedane trasy koncertowe stały się ich znakiem rozpoznawczym. Finałowe wydarzenie odbędzie się w sobotę 6 sierpnia na Wyspie Młyńskiej.Powiązane