Voo Voo Anawa 2020 - Waglewski i goście w Bielsku-Białej

Bilety na koncert Voo Voo Anawa 2020 - Waglewski i goście w Bielsku-Białej - 04-09-2022

Koncert Voo Voo Anawa 2020 - Waglewski i goście w Bielsku-Białej

Voo Voo , SPIĘTY , ORGANEK , Barbara Wrońska , KASAI

04.09.2022 18:00

Bielsko-Biała(Śląskie) - Cavatina Hall


Voo Voo i goście w legendarnym repertuarze Marka Grechuty już we wrześniu w Cavatina Hall. Po ponad pięćdziesięciu latach, jeden z najważniejszych polskich zespołów wziął na tapet najważniejsze polskie teksty. Gośćmi koncertu będą m.in. Spięty, Organek i Barbara Wrońska. Artystyczne spotkanie Marka Grechuty i zespołu Anawa z gwiazdami współczesnej muzyki rockowej i alternatywnej - Voo Voo, Katarzyną Nosowską, Krzysztofem Zalewskim, Hubertem "Spiętym" Dobaczewskim i Katarzyną Piszek (Kasai) - jest największym muzycznym wydarzeniem ostatnich lat, którego efektem jest powstała w 2020 roku płyta - "Anawa.2020"- od tego czasu zespół Voo Voo regularnie wykonuje ten album na żywo z gościnnym udziałem czołówki polskich muzyków. W repertuarze koncertu nie zabraknie przebojów "Nie dokazuj", "Będziesz moją Panią", czy "(W dzikie wino) zaplątani".


Goście:


Organek
Tomasz Organek - lider zespółu i autor tekstów w zespole ØRGANEK, laureat wielu prestiżowych nagród, m.in. Mateusza Trójki, Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego, Nagrody Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Tomasz Organek jest również Ambasadorem Honorowym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W 2019 zadebiutował jako prozaik bestselerową powieścią "Teoria Opanowywania Trwogi". W 2022 uznany przez magazyn Newsweek za jedną ze 100 najbardziej wpływowych Polaków w kategorii popkultura. W tym samym roku reprezentował Polskę na EXPO 2020 w Dubaju.

Spięty
Hubert "Spięty" Dobaczewski to artysta obdarzony niezwykłą wrażliwością, świetnym zmysłem obserwacji, talentem do opowiadania niebanalnych historii, ale też dystansem do świata i samego siebie oraz poczuciem humoru. Od 2002 roku do czasu zawieszenia działalności w 2019 r. - muzyk zespołu Lao Che. W 2009 r. miał premierę jego solowy album "Antyszanty". W 2021 r. wydał druga solową płytę pod tytułem "Black Mental". Ostatni album dotyka tematu systemu starego jak świat, który chcąc nie chcąc wciąż wpycha nam się przez okno. Zdumiewa i oburza w rodzimym i globalnym wydaniu.

Basia Wrońska
Barbara Wrońska to wokalistka, kompozytorka i jedna z lepszych autorek tekstów na polskiej scenie muzycznej. Multiinstrumentalistka z naciskiem na skrzypce i pianino, ale też aranżerka i producentka muzyczna. W 2019 roku, za album "Dom z ognia" została nominowana do Fryderyka. Pochodzi z muzycznej rodziny. Jej dziadek Tadeusz Wroński, był rektorem Akademii Muzycznej w Warszawie, zaś ojciec wykładowcą na tejże uczelni.

KASAI
Katarzyna Piszek KASAI od 2008 roku jest obecna na polskiej scenie muzycznej, współpracując z czołówką polskich muzyków, z Anią Dąbrowską, Bogdanem Kondrackim, Karoliną Kozak, Noviką, Andrzejem Smolikiem, Moniką Brodką, Arturem Rojkiem, Pauliną Przybysz. W 2018 r. rozpoczęła solową karierę jako KASAI, wydając 2 single: Impostor i Sun Spirit. W maju 2019 r. ukazał się jej debiutancki albumu "Equals", wydany nakładem ART2 Music.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.plPowiązane