EWA BEM - koncert z cyklu Jazz.PL w Warszawie

Bilety na koncert EWA BEM - koncert z cyklu Jazz.PL w Warszawie - 30-09-2022

EWA BEM - koncert z cyklu Jazz.PL w Warszawie

Ewa Bem

30.09.2022 18:00

Warszawa(Mazowieckie) - Polskie Radio Studio Koncertowe im. W. Lutosławskiego


Niepowtarzalny, ciepły głos, sceniczna charyzma i autentyczność. Wspaniała wokalistka, wyjątkowa osobowość o nienagannych manierach estradowych. Nagrała 15 albumów, zaśpiewała setki koncertów przed publicznością w kraju, a także w Europie, Ameryce, Afryce i Azji.
Należy do grona najwybitniejszych polskich wokalistek, a w środowisku jazzowym uważana za pierwsza Damę Polskiego Jazzu. Swą wielką karierę rozpoczęła od zespołu Bemibek, formacji wyjątkowej na ówczesne czasy na polskim rynku muzycznym. Współpracowała z największymi nazwiskami polskiej sceny jazzowej min. z Wojciechem Karolakiem, Zbyszkiem Namysłowskim, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Markiem Blizińskim, Henrykiem Miśkiewiczem. Od 1987r, z krótkimi przerwami, współpracuje z Andrzejem Jagodzińskim, pianistą, aranżerem, kompozytorem, kolejną wielką postacią polskiej sceny muzycznej.
W 2021 roku artystka obchodziła 50 rocznicę pracy artystycznej. Zawsze niewątpliwym atutem programów Ewy Bem była różnorodność repertuaru, ale szczególnie w roku jubileuszowym jak i w br.,wybór utworów stanowi przekrój jej repertuaru z ostatnich 50 lat. Począwszy od jej największych przebojów, poprzez nowe opracowania utworów innych wykonawców artystka wykonuje także utwory o typowo jazzowym brzmieniu. Na jesieni 2021 roku ukazała się, nakładem wydawnictwa AGORA, reedycja płyty KAKADU oraz najnowsza płyta artystki zatytułowana EWA BEM-LIVE. Podczas koncertu usłyszymy utwory pochodzące z najnowszej płyty.

Wykonawcy:
Ewa Bem-śpiew
Andrzej Jagodziński-fortepian, kierownictwo muzyczne
Robert Majewski-trąbka
Adam Cegielski-kontrabas
Czesław „Mały” Bartkowski-perkusja

*******Powiązane