Grupa BEZ JACKA w Bydgoszczy

Bilety na koncert Grupa BEZ JACKA w Bydgoszczy - 12-10-2022

Koncert Grupa BEZ JACKA w Bydgoszczy

Grupa Bez Jacka

12.10.2022 19:00

Bydgoszcz(Kujawsko-pomorskie) - Restauracja Zatoka


Kup bilet KupBilecik 19:00

Bezpieczne zakupy - oferta pochodzi od oficjalnych dystrybutorów.

Jak kupić bilet?

  • Kliknięcie przycisku "Kup bilet" powoduje przejście do strony internetowej naszego zaufanego partnera i to na jego stronie dokonujesz zakupu.
  • Pamiętaj, że jeśli miejsca są numerowane, to możesz wybrać miejsca, które najbardziej Tobie odpowiadają.
  • Pamiętaj takżę, że jeśli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z firm dysponuje innymi miejscami do wyboru.W sprzedaży od tygodnia
Do wydarzenia 9 dni

Serdecznie zapraszamy na niecodzienne wydarzenie artystyczne! Koncert GRUPY BEZ JACKA! Po raz pierwszy w Zatoce w Bydgoszczy! Muzyka Grupy Bez Jacka przez pokolenia kształtowała gusta słuchaczy! Nie możecie tego przegapić! Do zobaczenia 12.10.2022r o godz. 19:00 w Restauracji ZATOKA!

Bez Jacka - kultowa już grupa muzyczna wykonująca poezję śpiewaną w niezwykłych aranżacjach muzycznych. Śpiewa między innymi do tekstów wierszy Bolesława Leśmiana i lidera zespołu - Zbigniewa Stefańskiego. Nazwa Grupy nawiązuje do śmierci jednego z członków grupy - Jacka Stefańskiego. Jacek zginął w 1983 roku w Gdańsku, pobity przez "nieznanych sprawców" (jest wpisany na helsińską listę ofiar Stanu Wojennego). Grupa powstała w roku 1974 jako KANT. Występowali w niej bracia Zbyszek, Jan i Jacek Stefańscy, oraz ich kolega Maksymilian Ziętek. Na przełomie dekad Jan i Jacek wrócili do rodzinnego Gdańska, gdzie występowali jako Bracia Stefańscy a Zbyszek został na Kielecczyznie. Śmierć Jacka w sierpniu 1983 przerwała występy duetu. Wtedy też zrodziła się buntownicza nazwa formacji powstałej na bazie KANTu. Zbigniew Stefański, Jan Stefański i Jarosław "Horacy" Chrząstek postanowili wspólnie grać. Po paru miesiącach dołączył do zespołu Krzysztof "Lumbago" Górski. Któż z nas nie zna takich utworów jak " Czas zmartwychwstania", " Zwiewność", "Polanka", "Madonna" i wiele wiele innych, które to już na stałe zapisały się złotymi nutkami w tysiącach serc miłośników tego klimatu Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie Kultury Muzycznej MOJE NUTY. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!