Agata Zakrzewska w Warszawie

Bilety na koncert Agata Zakrzewska w Warszawie - 29-10-2022

Koncert Agata Zakrzewska w Warszawie

Agata Zakrzewska

29.10.2022 19:00

Warszawa(Mazowieckie) - Dom Kultury ŚWIT


Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich na koncert, zatytułowany „Droga do piękna. W kręgu piosenki literackiej”. Podczas tego lirycznego wydarzenia nie zabraknie piosenek z niebanalnymi tekstami. Pojawi się klasyka gatunku w postaci kompozycji do słów Agnieszki Osieckiej, czy Wojciecha Młynarskiego, ale będzie też można usłyszeć piosenki autorskie, które tworzę od kilku lat wespół z osobą bliską memu sercu – gitarzystą Darkiem Trzcińskim. Wszystkie piosenki wykonam przy kameralnym akompaniamencie fortepianowym, a w niektórych utworach pojawią się też dźwięki gitary, na której zagra wspomniany przed momentem Dariusz Trzciński. Jeśli grają Państwu w duszy melodyjne utwory z mądrymi tekstami, zachęcam gorąco do spędzenia ze mną tego kameralnego, październikowego wieczoru.

Agata Zakrzewska śpiewa od 2005 roku, czyli od 11. roku życia. Muzyka jest jej największą pasją.

Najchętniej wykonuje piosenkę literacką i poezję śpiewaną z własnym akompaniamentem fortepianowym, zwracając szczególnie uwagę na mądry, piękny tekst i darząc wielkim szacunkiem takich autorów jak Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka czy Jonasz Kofta.

Od niedawna tworzy własne piosenki wraz z osobą bliską jej sercu – gitarzystą Darkiem Trzcińskim.

Jest laureatką wielu ogólnopolskich festiwali z nurtu piosenki literackiej oraz poezji śpiewanej, a do swoich największych osiągnięć zalicza:

– zajęcie III Miejsca oraz Nagrody Publiczności na I Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego (Sopot 2013),

– zajęcie I Miejsca podczas XVII Konkursu Pamiętajmy o Osieckiej (Sopot 2014)

– otrzymanie III Miejsca i Nagrody Dyrektora Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu podczas III etapu tego konkursu w Warszawie.

Jest też trzykrotną laureatką festiwalu Moja Wolności im. Jonasza Kofty (2010, 2013 i 2015), dwukrotnie otrzymała też na tym festiwalu nagrodę ZASP-u za najlepszą interpretację utworów Jonasza Kofty z własną muzyką. Występowała ponadto w duecie z Piotrem Rubikiem, Marylą Rodowicz, Krzysztofem Cugowskim, Stanisławem Soyką oraz wielokrotnie z Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem.