Piotr Zioła - Trasa Wariat w Toruniu

Bilety na koncert Piotr Zioła - Trasa Wariat w Toruniu - 27-11-2022

Koncert Piotr Zioła - Trasa Wariat w Toruniu

Piotr Zioła

27.11.2022 19:00

Toruń(Kujawsko-pomorskie) - Lizard King


Zapraszamy na koncert Piotr Zioła promujący najnowszy album Artysty "Wariat", który odbędzie się już 27 listopada (niedziela) 2022 roku w klubie Lizard King Toruń.


Wydawnictwo, które ukaże się 4.11 zapowiadają trzy single: "Błysk", "Choć czuły gest tu radości niesie mniej, to krzywda nie rozlewa łez" i "Prąd" z pełnymi symboliki teledyskami, które współtworzył sam artysta jako reżyser i scenarzysta. Piotr na swojej drugiej płycie zabiera nas w podróż, dzięki której odkrywamy co się u niego działo przez ostatnich kilka lat, kiedy to niespodziewanie zniknął ze sceny. Każdy z utworów w subtelny sposób opisuje doświadczenia z tego okresu. Artysta, z pomocą zaproszonych do pisania gości - Pauliny Przybysz, Justyny Święs, Bisza i Rasa - opowiada o człowieku, tytułowym wariacie, który mimo przeciwności losu ma odwagę czerpać z życia pełnymi garściami. Kompozycje powstały w wyniku wspólnej pracy Piotra i znakomitych muzyków: Krzysztofa Kawałko, Marcina Ułanowskiego, Staszka Wróbla i Pawła Zalewskiego. Producentami albumu są Piotr "Emade" Waglewski i Jan Biedziak. Jak napisała Julia Właszczuk na łamach magazynu "Vogue": "Wariat" to eklektyczna mieszanka gatunków, estetyk i historii, które złożyły się na powrót artysty. To owoc eksperymentów i przekraczanie granic.


Piotr Zioła zadebiutował w 2016 r. albumem "Revolving Door", który został nagrodzony Fryderykiem, a pochodzący z niego singiel "Safari" uzyskał status Platynowej Płyty. Artysta brał udział w wielu projektach, usłyszeć go można m.in. na kompilacji "Albo inaczej"; współpracował z artystami z rozmaitych muzycznych światów, m.in. z Rysami, Flirtini, Miuoshem, Wojtkiem Mazolewskim czy The Dumplings. Występował również na największych polskich festiwalach: Open'er Festival, Kraków Live Festival, Męskie Granie, Fest Festival.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.plPowiązane