Był Kiedyś Jarocin | Warszawa

Bilety na koncert Był Kiedyś Jarocin | Warszawa - 18-03-2023

Koncert Był Kiedyś Jarocin | Warszawa

Kobranocka , KSU , Proletaryat , Róże Europy , Closterkeller , The Bill , Zielone Żabki , Ga-Ga , Sztywny Pal Azji

18.03.2023 16:00

Warszawa(Mazowieckie) - Klub Stodoła


Był Kiedyś Jarocin – KrakówProletaryat, Sztywny Pal Azji, The Bill, GaGa, Closterkeller, Zielone Żabki, Kobranocka, Róze Europy, KSU.

Kraków – 10.12.2022 – Kamienna 12
Otwarcie Bram 16:00 Start 17:00
Bilety przedsprzedaż 120zł do 31 października, od 1 listopada 140zł, w dniu koncertu 150zł.

Po raz kolejny mamy przyjemność zaprosić na koncert z cyklu "Był kiedyś Jarocin". Po ogromnym sukcesie wydarzeń w Gdańsku i Wrocławiu przyszedł czas na Kraków. W stolicy Małopolski 10 grudnia 2022 zagrają: Proletaryat, Sztywny Pal Azji, The Bill, Ga-Ga, Closterkeller, Zielone Żabki, Kobranocka, Róże Europy oraz KSU."Był kiedyś Jarocin"


Muzyczne ikony lat 80. i 90. na jednej, klubowej scenie. Proletaryat, Sztywny Pal Azji, The Bill, Gaga, Closterkeller, Zielone Żabki, Kobranocka, Róze Europy, KSU.

- to za sprawą ich wspólnego koncertu przywrócimy klimat tamtych lat i emocje towarzyszące kolejnym edycjom jarocińskiego festiwalu.


Tych kapel nikomu nie trzeba przedstawiać, a ich hity śpiewane są do dziś. Niezorientowanym musimy przypomnieć, że w latach 80. i 90. nie było internetu, YouTube'a i telefonów komórkowych. Twórczość zespołów rozprzestrzeniała się za sprawą przegrywanych na Grundigach kaset i piosenek śpiewanych przy ognisku. W telewizji były dwa kanały, w których prezentowano jedynie 20 minut Wideoteki w tygodniu, a muzyczne nowości rozpowszechniał nieśmiertelny Marek Niedźwiecki w swoim programie w radiowej Trójce oraz "Rozgłośnia Harcerska". To tyle historii, czas na wielki powrót do przeszłości! Giganci jarocińskiej sceny ponownie staną wspólnie na deskach wrocławskiego klubu A2 i przypomną Wam tamte szalone

lata.


Ogólnopolski Przegląd Muzyki Młodej Generacji w Jarocinie, który później przyjął nazwę Festiwal Muzyków Rockowych, powstał w 1980 roku z inicjatywy Waltera Chełstowskiego i był największym wydarzeniem rockowym w całym bloku wschodnim. Formuła imprezy była połączeniem koncertów ówczesnych gwiazd z konkursowymi przesłuchaniami dla amatorów. Cenzura była bezradna wobec młodych, zbuntowanych artystów a Jarocin na zawsze stał się synonimem wolności i młodzieńczego buntu, a także enklawą wolnej myśli, zaangażowanej muzyki i niezapomnianego stylu.Powiązane