Stanisława Celińska z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko w Kołobrzegu

Bilety na koncert Stanisława Celińska z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko w Kołobrzegu - 02-12-2022

Koncert Stanisława Celińska z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko w Kołobrzegu

Stanisława Celińska

02.12.2022 18:00

Kołobrzeg(Zachodniopomorskie) - Regionalne Centrum Kultury


STANISŁAWA CELIŃSKA to znakomita polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna o niezwykle wszechstronnym talencie. W 1969 roku ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie pod kierunkiem Ryszardy Hanin. Przez lata kariery związana była niemal wyłącznie z warszawskimi teatrami: Współczesnym, Na Woli, Ateneum, Nowym, Dramatycznym, Studio, Kwadrat i Współczesnym. W filmie debiutowała u boku Daniela Olbrychskiego w "Krajobrazie po bitwie" Andrzeja Wajdy (1970, nagroda aktorska w Łagowie). 


Najnowszą kreacją tej wybitnej aktorki jest rola pieśniarki, której najlepszą recenzją są niezliczone nagrody jakie otrzymała za podwójnie platynową "Atramentową", złoty "Suplement" i złote kolędy "Świątecznie, m.in. podczas 53 KFPP w Opolu w 2016 roku otrzymała - po raz pierwszy w historii festiwalu - nagrodę Narodowego Centrum Piosenki Polskiej oraz uhonorowana została Złotym Mikrofonem. W maju 2018 r. ukazała się kolejna płyta artystki pt. "Malinowa" składa się w większości z autorskich tekstów, do których muzykę skomponował Maciej Muraszko. Laureatka nagrody muzycznej Fryderyki 2019 w kategorii: Album Roku Muzyka Poetycka za album "Malinowa...". W maju 2020 r. odbyła się premiera piątej płyty pt. "Jesienna", do której wszystkie teksty napisała Stanisława Celińska, a muzykę w całości skomponował Maciej Muraszko.


Płyta pt. "Przytul" ukazała się w maju 2022 r., jest to ponownie autorski projekt Stanisławy Celińskiej i Macieja Muraszko.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.plPowiązane