Patrycja Markowska w Gomunicach

Bilety na koncert Patrycja Markowska w Gomunicach - 04-03-2023

Koncert Patrycja Markowska w Gomunicach

Patrycja Markowska

04.03.2023 20:00

Gomunice(Łódzkie) - Club Bogart


3 grudnia 2001 ukazał się debiutancki album wokalistki zatytułowany Będę silna. Znalazły się na nim przeboje "Opętanie", "Drogi kolego" oraz "Musisz być pierwszy" - duet z Marcinem Urbasiem.

Debiut przyniósł piosenkarce nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Nowa Twarz Fonografii.

Drugi album studyjny Markowskiej pt. Mój czas ukazał się 16 października 2003. Promowały go piosenki "Kameleon" i ballada "Z twoich rąk". 17 października 2005 roku został wydany trzeci album piosenkarki zatytułowany Nie zatrzyma nikt, z którego pochodził przebój "Gdy zgasną światła". Tego samego roku wystąpiła w drugiej edycji programu Taniec z gwiazdami.

15 czerwca 2007 na 44. KFPP w Opolu piosenka wykonywana przez Patrycję Markowską "Świat się pomylił" zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie Premiery oraz nagrodę dziennikarzy. 25 czerwca wydała swój pierwszy album koncertowy Patrycja Markowska Live, który zawierał nagrania na żywo, zarejestrowane w warszawskiej Stodole. Czwarta płyta Markowskiej pt. Świat się pomylił została wydana 1 października. Piosenka "Jeszcze raz" z niego pochodząca promowała polską komedię romantyczną o tym samym tytule. Krążek Świat się pomylił był pierwszym dużym sukcesem wydawniczym Markowskiej i zdobył status platynowej płyty. 25 kwietnia 2008 piosenkarka otrzymała statuetkę Eska Music Awards 2008 w kategorii Artystka roku. Jesienią ukazała się edycja specjalna albumu, zawierająca przebój pt. "Deszcz".

11 lipca 2008 zagrała koncert przed Nelly Furtado w Poznaniu, a 20 czerwca 2009 wystąpiła przed Lennym Kravitzem w Krakowie.

26 października 2010 ukazała się piąta płyta piosenkarki pt. Patrycja Markowska. Kilka tygodni po premierze wydawnictwo osiągnęło status złotej płyty, a wkrótce potem platynowej. Płytę promowało pięć singli: "Księżycowy, "Hallo hallo", "Ostatni", "W hotelowych korytarzach" oraz "Tylko mnie nie strasz".

W teledysku do utworu "W hotelowych korytarzach" zagrał życiowy partner artystki Jacek Kopczyński.

9 listopada 2010 ukazała się płyta zespołu Perfect "XXX", na której Markowska gościnnie zaśpiewała w duecie z Grzegorzem Markowskim utwór "Trzeba żyć".

Wiosną 2013 wraz z Justyną Steczkowską, Markiem Piekarczykiem oraz Tomsonem i Baronem z Afromental zasiadła w jury II edycji programu The Voice of Poland, która ruszyła 2 marca na antenie stacji telewizyjnej TVP2. 28 maja wydała swój szósty studyjny album pt. Alter Ego. Płyta była promowana tytułowym singlem z płyty oraz piosenką "Dzień za dniem", do których to powstały także teledyski.

14 lipca 2013 wokalistka wystąpiła podczas koncertu Lata ZET i Dwójki w Słubicach, gdzie wykonała medley utworów "Break Through" i "Alter Ego" oraz utwory:"Dzień za dniem" i "Księżycowy" (w duecie z Natalią Nykiel).

W listopadzie 2013 Markowska zagrała z zespołem trasę klubową promującą album "Alter Ego". Oprócz kilkunastu koncertów w Polsce muzycy zagrali 3 koncerty dla Polonii na Wyspach Brytyjskich.

15 grudnia 2013 na ostatnim koncercie trasowym w klubie Hybrydy w Warszawie odebrała złotą płytę za ten album.

Teledysk do trzeciego singla "Wielokropek" powstał w Las Vegas.

W styczniu 2014 miała miejsce premiera kolejnego singla z albumu "Alter Ego" - "Ocean". Artystka wykonuje go z Arturem Gadowskim.

31 maja 2014 wystąpiła podczas drugiego dnia festiwalu TOPtrendy 2014 w konkursie Największe Przeboje Roku z piosenką "Dzień za dniem" wśród wykonawców, których piosenki były w ostatnim roku najczęściej granymi w stacjach radiowych. W tym samym festiwalowym dniu, zasiadła w jury konkursu Trendy.

17 sierpnia 2014 wokalistka wystąpiła podczas koncertu Lato ZET i Dwójki w Zabrzu, gdzie wykonała utwory "Everybody Needs Somebody To Love(ang.) / Poszłabym za tobą / Hush" oraz swoje autorskie utwory: "Ocean" w duecie z Arturem Gadowskim oraz "Nim się zamienisz w żart" - piąty singiel z albumu "Alter Ego".

W lipcu 2014 powstał teledysk do utworu "Nim się zamienisz w żart" wyreżyserowany przez Jana Macierewicza, w którym wzięły udział dzieci członków zespołu Patrycji.Powiązane