PATRYCJA MARKOWSKA w Zabrzu

Bilety na koncert PATRYCJA MARKOWSKA w Zabrzu - 03-03-2023

Koncert PATRYCJA MARKOWSKA w Zabrzu

Patrycja Markowska

03.03.2023 20:00

Zabrze(Śląskie) - Niezależne Centrum Kultury WiatrakPatrycja Markowska - muzyka towarzyszy jej od urodzenia. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych artystek polskiej sceny muzycznej.
Kocha grać koncerty i uważa, że to najwspanialsza część tego zawodu.
Piosenkarka występuje z zespołem w składzie: Michał Gołąbek (gitara, śpiew), Krzysztof Siewruk (gitara, śpiew), Marcin Koczot (śpiew, instrumenty klawiszowe i perkusyjne), Adrian Szczotka (gitara basowa) oraz Radosław Owczarz (perkusja).
Patrycja wydała dotąd 8 studyjnych albumów, 2 koncertowe oraz 41 singli, z których wiele na długi czas podbiło szczyty list przebojów.
Artystka ma na swoim koncie nagrody i wyróżnienia muzyczne, m.in. Eska Music Awards dla Artystki Roku (2008) i Złoty Dziób Radia Wawa za Przebój Roku „Świat się pomylił” (2007 rok). Podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wygrała Konkurs Premier oraz zdobyła Nagrodę Dziennikarzy. 
Piosenka „Świat się pomylił” pochodząca z platynowego albumu o tym samym tytule, stała się wizytówką artystki.
Rok 2010 przyniósł wokalistce kolejny sukces w postaci platyny dla albumu zatytułowanego po prostu „Patrycja Markowska”. Utwory takie jak: „Księżycowy”, „Hallo, hallo” czy „Ostatni” grały wszystkie stacje radiowe.
W 2013 roku, najbardziej rockowa płyta w dorobku artystki zatytułowana „Alter Ego”, uznana przez fanów za najlepszą, pokryła się złotem.
W kwietniu 2015 roku ukazał się album koncertowy „Na Żywo” (CD / DVD) nagrany podczas koncertu w łódzkim klubie Wytwórnia. Wydawnictwo to zawiera największe przeboje artystki w tym: „Jeszcze raz”, „Ocean” czy „Tylko mnie nie strasz”.

Patrycja jest tytanem pracy, więc w marcu 2017 roku ukazały się w Internecie kolejne 4 premierowe, opatrzone klipami utwory, tym razem nagrane w duetach z czterema wyjątkowymi artystami: Leszkiem Możdżerem, Markiem Dyjakiem, Ray’em Wilson’em oraz Grzegorzem Skawińskim.
Były zwiastunem najnowszego wydawnictwa Patrycji zatytuowanego „Krótka płyta o miłości” (czerwiec 2017). Z albumu tego pochodzą również single: „Kochaina“, „Za nas dwoje“, „Czy przyjdzie wiosna“ oraz „Lalka“.

DROGA – to nowa płyta Patrycji i Grzegorza Markowskich. Pojawiła się na rynku muzycznym 25 stycznia 2019 roku. Pierwszy singiel „Na szczycie“ uchylał rąbka tajemnicy jak brzmiała będzie cała płyta. Będzie rockowo, bluesowo i trochę niepokornie.
„Długo czekałam na moment kiedy będę gotowa nagrać płytę z tatą. Kiedy zaczęliśmy razem muzykować, dźwięki przychodziły same. Nie mieliśmy na nic ciśnienia, nie mieliśmy też żadnych oczekiwań wobec siebie. Zgromadziliśmy zaprzyjaźnionych ludzi do pracy nad płytą wierząc, że z przyjaźni powstają najpiękniejsze rzeczy” tak o płycie mówi Patrycja Markowska.
Z płyty tej pochodzą single: „Na szczycie”, „Lustro”, „Aż po horyzont” ,„Echem zostawiamy ślad” oraz „Coraz mniej”.
21 marca 2019 roku otrzymała nagrodę dla „najlepszej wokalistki 2018” w plebiscycie „Płyty Rocku Antyradia 2018”.Powiązane