KONCERT FAMILIJNY - (na)DĘTA FILHARMONIA. Filharmonia po hejnale w Słupsku

Bilety na koncert FAMILIJNY - (na)DĘTA FILHARMONIA. Filharmonia po hejnale w Słupsku - 19-02-2023

KONCERT FAMILIJNY - (na)DĘTA FILHARMONIA. Filharmonia po hejnale w Słupsku

różni wykonawcy

19.02.2023 12:00

Słupsk(Pomorskie) - Polska Filharmonia Sinfonica Baltica


Filharmonia po hejnale to nowy cykl koncertów otwartych i ogólnodostępnych (biletowanych) z udziałem zespołów orkiestrowych i solistów adresowany do całych rodzin. W samych założeniach koncerty, choć odwołujące się do znanej od dawna i kultywowanej przez filharmonie w naszym kraju tradycji poranków muzycznych, to w swej realizacji znacznie wybiegają poza utarte i nieefektywne współcześnie wzorce. Jednym ze sposobów dotarcia do szerszej publiczności jest wyjście z muzyką poza ramy "poważnej" filharmonii.


Nie zdradzając wszystkich szczegółów muzycznego spotkania oczekujemy Państwa na pierwszym koncercie naszego nowego familijnego cyklu Filharmonia po hejnale. Wraz z sekcją perkusji i dętą obsadą słupskiej orkiestry filharmonicznej zapewniamy, że takiego zadęcia w Słupsku jeszcze nie było. Będzie klasycznie i filmowo, a momentami nawet bajecznie. Klasyczny wymiar koncertu to przede wszystkim słynne Bolero - Maurice'a Ravela, ukazujące pełną galerie instrumentów i barw orkiestry. Humorystycznie zaaranżowana Habanera - Georgesa Bizeta, porywające i energetyczne Mambo z musicalu West Side Story - Leonarda Bernsteina oraz zawsze pełne temperamentu tanga Astora Piazzolli ten wymiar dopełnią. Jednym słowem, karnawał kończymy tanecznym krokiem, tanecznym krokiem po klasycznych partyturach.

W koncercie nie zabraknie także uwielbianych przez małych i dużych melomanów znanych tematów muzyki filmowej. Wraz z naszymi filharmonikami przyłączymy się do świętowania wspaniałego jubileuszu 30-lecia filmu Disneya "Piękna i Bestia" wykonując suitę najpiękniejszych melodii z tego filmu, a z Piratami z Karaibów i muzyką Hansa Zimmera wypłyniemy na głębokie morze muzycznych doznań. Zapraszamy!

Lechosław Nowak muzyk, dyrygent, edukator muzyczny. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi - trębacz (solista), od ponad 25 lat zawodowo związany z Kaliszem i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej. Od wielu już lat pracę instrumentalisty w klasycznej orkiestrze łączy także z osobistą muzyczną fascynacją - jazzem. W przestrzeni zarezerwowanej dla pasji i smooth jazzowej muzycznej narracji odnajduje satysfakcję i odskocznię od 'klasycznej' codzienności. Założyciel oraz dyrygent Orkiestry Dętej Filharmonii Kaliskiej oraz lider filharmonicznego big bandu - FK Big Band.

Dyrygent, prelegent koncertów familijnych, koncertów edukacyjnych kameralnych i symfonicznych dla dzieci i młodzieży. Autor i koordynator programów edukacyjnych, koncepcji edukacji muzycznej realizowanej w Filharmonii Kaliskiej w latach 2003 - 2015. Pomysłodawca serii koncertów familijnych pt. Filharmonia po hejnale, cykli edukacyjnych pt. Lekcja z filharmonią, I Ty możesz zostać melomanem. Jako dyrygent i edukator muzyczny współpracujący także na tym polu z Filharmonią Częstochowską (2012 - 2016). Animator życia kulturalnego, pozaszkolnych form edukacji muzycznej, amatorskiego ruchu muzycznego.


BILETY:
DOROŚLI (NORMALNY): 25 ZŁ
DZIECI do 18 r.ż. (ULGOWY): 20 ZŁ


(na)DĘTA FILHARMONIA
Orkiestra Dęta PFSB
Lechosław Nowak - dyrygent, prelegent

Bilety do nabycia na: KupBilecik.plPowiązane