Koncert z cyklu „Mistrz i Młode talenty” w Krakowie

Bilety na koncert z cyklu „Mistrz i  Młode talenty” w Krakowie - 27-02-2023

Koncert z cyklu „Mistrz i Młode talenty” w Krakowie

EDYTA PIASECKA , Olga Piotrowska-Cender , Wiktoria Kuś , Paulina Glinka

27.02.2023 17:00

Kraków(Małopolskie) - Centrum Kultury Podgórza


Kup bilet Biletyna 17:00

Bezpieczne zakupy - oferta pochodzi od oficjalnych dystrybutorów.

Jak kupić bilet?

  • Kliknięcie przycisku "Kup bilet" powoduje przejście do strony internetowej naszego zaufanego partnera i to na jego stronie dokonujesz zakupu.
  • Pamiętaj, że jeśli miejsca są numerowane, to możesz wybrać miejsca, które najbardziej Tobie odpowiadają.
  • Pamiętaj takżę, że jeśli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z firm dysponuje innymi miejscami do wyboru.W sprzedaży od tygodnia
Do wydarzenia 23 dni

Koncert z cyklu „Mistrz i Młode talenty”
Występują:
Edyta Piasecka - sopran
Paulina Glinka - sopran
Michał Dziedzic - tenor
Wiktoria Kuś - sopran
Olga Piotrowska-Cender – pianistka

Opis koncertu:
Duety Daniły i Hanny z operetki "Wesoła Wdówka" F. Lehara. Zabrzmią m. in. kultowe "Usta milczą, dusza śpiewa"czy "Pieśń o Wilii". Ponadto usłyszymy lubiane przez wszystkich "Przetańczyć całą noc" a na deser "Libiamo" z opery "Traviata G. Verdiego. Koncert uświetni gościnny występ tenora - Michała Dziedzica.
"Wesoła Wdówka" zabiera widzów w świat paryskich salonów z początku XX wieku, w środowisko śmietanki towarzyskiej, gdzie pije się szampana, plotkuje, flirtuje, knuje intrygi i przeżywa romanse. Piękna i młoda Hanna Glawari to bajecznie bogata wdowa, która przyjeżdża do Paryża z księstwa Pontevedry, wprowadzając w społeczność paryskich elit niemałe zamieszanie. Plotka bowiem głosi, że kobieta przyjeżdża by poznać miłość swojego życia. To jednak nie jest w smak ministrowi skarbu Pontevedry, który pragnie by miliony wdówki pozostały w kraju. Chociaż trudno w to uwierzyć operetka „Wesoła Wdówka” długo czekała na miano arcydzieła gatunku. Dopiero po stu zagranych spektaklach Wiedeń oszalał – sale pękały w szwach, w kawiarniach orkiestry grały melodie z Wdówki, sprzedawano kapelusze, buty, cygara, perfumy a la Wesoła Wdówka. Operetka z wielkim powodzeniem grana jest do dziś i urzeka wspaniałymi melodiami."
Cena biletów : 10zł/ 15 zł