Koncert Izabeli Metler w Zagórowie

Bilety na koncert Izabeli Metler w Zagórowie - 13-04-2023

Koncert Izabeli Metler w Zagórowie

Izabela Metler

13.04.2023 18:00

Zagórów(Wielkopolskie) - MIEJSKO-GMINNY OŚRODEK KULTURY


13 kwietnia (czwartek) o godz. 18.00 zapraszamy na koncert pop-operowy w wykonaniu artystki Izabeli Metler! Co to jest pop opera? To muzyka pop wykonywana w klasycznym stylu operowym. Śpiewaczka zaprezentuje zjawiskowym mezzosopranem znane utwory muzyki pop, m.in. z repertuaru takich zespołów jak Abba czy Queen. Tego wydarzenia nie można przegapić! Koszt biletu 25 PLN. Bilet można kupić na stronie internetowej biletyna.pl albo osobiście w MGOK. Nie prowadzimy rezerwacji biletów.
Izabela Metler edukację muzyczną rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Poznaniu w klasie śpiewu klasycznego. W 2009 roku z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu na wydziale wokalno-aktorskim w klasie śpiewu solowego. Debiutowała na drugim roku studiów partią Dziecka w operze Maurice’a Ravela „L’Enfant et les Sortileges“.
W latach 2007-2009 studiowała w Institut für Musiktheater w Karlsruhe (Niemcy).
Swoje umiejętności wokalne kształciła uczestnicząc w Mistrzowskich Kursach Wokalnych u prof. Teresy Żylis-Gary, prof. Lieve Jansen, prof. Aleksandry Luz, Juli Varady i Dietricha Fischera-Dieskaua. Ukończyła również studia germanistyczne na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.
W roku 2010 zdobyła III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Iuventus Canti we Vrablach (Słowacja). W V Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Złote Głosy Mazowsza 2010 otrzymała specjalne wyróżnienie oraz nagrodę Związku Artystów Scen Polskich (ZASP). Jest finalistką Konkursu Duszniki Zdrój (2010).
Śpiewaczka posiada w swoim repertuarze wiele pozycji liryki wokalnej, utworów oratoryjnych, mszy, arii operowych i operetkowych z towarzyszeniem polskich i zagranicznych zespołów orkiestrowych. W jej artystycznym dorobku ważną pozycję zajmują przedstawienia teatralne - polskie, jak i niemieckie. Śpiewaczka odnajduje się znakomicie również w łączeniu dwóch stylów: popu i śpiewu operowego, w tzw. pop-operze.
-Przez ponad 15 lat mieszkałam w Niemczech, gdzie najpierw studiowałam, a następnie pracowałam i koncertowałam. Tam też przyszła na świat dwójka moich dzieci. Obowiązki rodzinne sprawiły, że miałam dużo mniej czasu na realizację mojej pasji – śpiewu. Wróciłam z rodziną do Polski i w 2021 roku przełomowym momentem był występ na charytatywnym koncercie „Razem dla Tymka” – chłopca chorego na SMA. Klasyczny repertuar, zachwyty widowni, aplauz i... moc inspiracji. Publiczność sprawiła, że obok typowej klasyki sięgnęłam po bardziej lekki repertuar. Stąd zrodził się pomysł na pop-operę. Chciałam, aby w mojej interpretacji i klasycznym aranżu, znane i lubiane przez wszystkich utwory muzyki pop słuchacze odkryli na nowo i w pewnym stopniu oswoili się ze śpiewem operowym. W sierpniu 2022 roku mój cover „The power of love” zagościł w lokalnej rozgłośni Radio Września 93,7 FM i dzięki głosom słuchaczy zdobył pierwsze miejsce na liście przebojów- powiedziała Izabela Metler.