MALUCHY W KRAINIE DŹWIĘKU - WITAMY WIOSNĘ w Raciborzu

Bilety na koncert MALUCHY W KRAINIE DŹWIĘKU - WITAMY WIOSNĘ w Raciborzu - 26-03-2023

Koncert MALUCHY W KRAINIE DŹWIĘKU - WITAMY WIOSNĘ w Raciborzu

Maluchy w krainie dźwięku

26.03.2023 16:00

Racibórz(Śląskie) - Raciborskie Centrum Kultury - RCK


Zainspirowani promieniami słońca otwieramy z Maluszkami szeroko drzwi do muzycznego świata, w któym wiosna budzi do życia przyrodę, ptaszki pięknie śpiewają, zwierzątka baraszkują a zielone listeczki tańczą smagane miłym powiewem wiatru. Ileż to miłych doznań niesie wiosna, ile dźwieków przyrody zamknięto w pięknych melodiach, ile ulubionych zabaw ze zwierzątkami cieszy dzieci... Przygotwaliśmy dla Milusińskich obfity koszyk nie tylko muzycznych doznań. Inspirujące zabawy oraz piękne melodie utworów pobudzających rozwój, stymulujących wyobraźnię, inspirujących zabawę wypełnią najbliższy koncert dla maluszków.
Propozycja RCKu skierowana do rodzin z niemowlętami i małymi dziećmi do lat 6 a także do rodzin spodziewających się potomstwa.
Cykl inspirowany jest badaniami i doświadczeniem prof. Edwina E. Gordona - muzyka jazzowego, pedagoga i psychologa muzyki, badacza związanego z Uniwersytetem Temple w Filadelfii oraz University of South w stanie Kolumbia. Dowiódł on, że oddziałując na dziecko różnorodnością dźwięków, motywów i melodii można doprowadzić do rozumienia muzyki i optymalnego rozwoju muzycznych zdolności.
Celem koncertów gordonowskich jest stymulacja rozwoju dziecka wykorzystująca jego naturalne predyspozycje i zdolności w okresie największej chłonności młodego umysłu.
Zajęcia umuzykalniające mają wiele zalet, stymulują zdolności komunikacyjne dzieci, poprawiają płynność mowy i lepszą dykcję. Ponadto maluchy znacznie łatwiej i na dłuższy czas potrafią koncentrować swoją uwagę, co wpływa na ich rozwój intelektualny. Uczestnictwo w koncertach umuzykalniających prowadzonych metodą Edwina E. Gordona otwiera dzieci na bezcenny dar na całe życie: umiejętność radowania się obcowaniem z muzyką, rozumienia jej, a także myślenia w całkowicie inny, twórczy sposób.
„Maluchy w krainie dźwięku” łączą elementy zajęć i zabaw umuzykalniających, ruchowych i teatralnych. Koncerty odbywają się bez podziału na publiczność i wykonawców w swobodnej, prawie piknikowej atmosferze - na kolorowych matach i kocykach.
Czas trwania koncertów jest dostosowany do możliwości małych odbiorców i wynosi około 45 minut.
Wykonawcami koncertów są doświadczeni we współpracy z dziećmi muzycy i pedagodzy, którym przewodzi Dorota Banaś – skrzypce, wokal, prowadzenie, animacje.