Jakub Skorupa - Siedzimy na ławce - tour | Warszawa

Bilety na koncert Jakub Skorupa - Siedzimy na ławce - tour | Warszawa - 18-03-2023

Koncert Jakub Skorupa - Siedzimy na ławce - tour | Warszawa

Jakub Skorupa

18.03.2023 19:00

Warszawa(Mazowieckie) - Terminal Kultury


Wychodzimy z zimowego snu i jedziemy spotkać się z Wami. Zagramy smutne i wesołe piosenki z „Zeszytu pierwszego”, a także nieśmiało zatańczymy nasz układ choreograficzny.

Wbijajcie. Będzie nam bardzo miło spotkać się z Wami w ramach naszej wiosennej trasy „Siedzimy na ławce - tour”.Jakub Skorupa

Wokalista, gitarzysta i autor tekstów, tworzący w alternatywie, na pograniczu hip-hopu, psychodelicznego rocka, melorecytacji i downtempo. Inspiracją dla tekstów Jakuba są jego doświadczenia życiowe. Debiutancki, wydany już po 30-stce album, “Zeszyt Pierwszy” pobrzmiewa dźwiękami Śląska, gdzie Jakub tworzy i żyje na co dzień. Jako nastolatek grał na gitarze w zespole Starvin’ Marvin. Zanim zajął się muzyką na pełen etat napisał nawet sztukę teatralną “Życie męczy”. Znaczącą inspiracją dla debiutanckiego albumu był też wyjazd do Londynu i praca w prestiżowym studio animacji. Te i każde z innych działań Kuby inspirowały go przez lata, aby później przenieść się do warstwy tekstowej utworów. Te inspiracje to doświadczenia pokoleniowe rocznika 80-90'. Ich współodczuwanie i zrozumienie było widoczne m.in. podczas festiwalowego lata 2022, kiedy podczas największych wydarzeń muzycznych występy Jakuba gromadziły pod sceną rzesze fanów, którzy “mieli podobnie”. Jeszcze wcześniej znaczenie jego twórczości podkreśliło wyróżnienie 3. miejscem w plebiscycie Gazety Wyborczej “Sanki”.

Obecnie artysta skupia się na tworzeniu materiału na kolejną płytę. Najnowsze wydania muzyczne to live sesja z Ruin Teatru Victoria.

Artysta otrzymał nagrodę Bestsellerów Empiku w kategorii Odkrycie Roku.Powiązane