Trubadurzy - ZNAMY SIĘ TYLKO Z WIDZENIA - KONCERT 60-LECIA ZESPOŁU w Warszawie

Bilety na koncert Trubadurzy - ZNAMY SIĘ TYLKO Z WIDZENIA - KONCERT 60-LECIA ZESPOŁU w Warszawie - 03-12-2023

Trubadurzy - ZNAMY SIĘ TYLKO Z WIDZENIA - KONCERT 60-LECIA ZESPOŁU w Warszawie

Trubadurzy

03.12.2023 18:00

Warszawa(Mazowieckie) - Centrum Kultury Dobre Miejsce


Ich piosenki śpiewała cała Polska i nadal śpiewają kolejne pokolenia. Wylansowali wiele przebojów, m.in. "Kasia", "Krajobrazy", "Słoneczniki-kwiaty", "Byłaś tu", "Kim jesteś", "Ej, Sobótka, Sobótka", "Cóż wiemy o miłości", "Przyjedź mamo na przysięgę", "Nie przynoś mi kwiatów dziewczyno", "Znamy się tylko z widzenia". Te utwory i kilkanaście innych zagrają na koncercie 60-lecia.

Inicjatorem powstania zespołu był w 1963 roku 17-letni wówczas Sławomir Kowalewski. Zainspirowany twórczością The Beatles chciał sformować supergrupę bigbeatową w Łodzi. Pomysłem zaraził Krzysztofa Krawczyka, z którym występował na akademiach szkolnych. Podczas wakacji w Mielnie zaprosili do współpracy gitarzystów Jerzego Krzemińskiego i Bogdana Borkowskiego. Po ich powrocie z wyjazdu do formacji dołączył wokalista i perkusista Marian Lichtman. W tym składzie odbywali próby, a regularne występy rozpoczęli w Estradzie Łódzkiej w 1964 roku i od tego momentu liczona jest oficjalna data powstania zespołu. Nazwę Trubadurzy wymyślił główny prowodyr - Sławomir.

W 1965 roku muzycy odnieśli pierwszy poważny sukces na festiwalu w Opolu, gdzie otrzymali nagrodę za debiut. W klasycznym okresie swojej twórczości, między 1968 a 1976 rokiem, grupa wytworzyła charakterystyczne brzmienie łączące rock and rolla ze stylistyką wschodniosłowiańskiej muzyki ludowej. Natomiast charakterystyczne stroje projektował legendarny Szymon Kobyliński, jeden z prekursorów polskiego komiksu. Nawiązywały one do muszkieterów, bohaterów książek Aleksandra Dumasa.

Bywało, że Trubadurzy spędzali w trasie 360 dni w roku. Do domu wracali na Boże Narodzenie, bo na Wielkanoc nie zawsze. Objechali pół świata, jako ambasadorowie polskiej kultury wystąpi na inauguracji igrzysk olimpijskich w Monachium w 1972 roku. W tym naszym długim życiu robiliśmy to, co najlepiej potrafimy - dawaliśmy ludziom mnóstwo piosenek, a wiele z nich stało się przebojami - powiada Marian Lichtman.

Zespół TRUBADURZY wystąpi w składzie:
Sławomir Kowalewski - gitara basowa, śpiew
Marian Lichtman - perkusja, śpiew
Jacek Malanowski - keyboard, śpiew
Tadeusz Urbański - gitara solowa, śpiew

Bilety do nabycia na: KupBilecik.plPowiązane