Bovska w Przecławiu


22 września BOVSKA wystąpi w GOKSiR w Przecławiu, gdzie zaprezentuje utwory z najnowszego albumu „Dzika". Piosenki przedstawiają bardzo kobiecy punkt widzenia na świat. To będzie ich premierowe wykonanie w naszym regionie.
Magda Grabowska-Wacławek, występująca pod artystycznym pseudonimem Bovska, okrzyknięta została jednym z najważniejszych debiutów muzycznych ostatnich lat. Wydała dotąd 5 studyjnych płyt: „Kaktus", „Pysk", „Kęsy", „Sorrento" oraz opublikowany w marcu 2023 r. album „Dzika".
Artystka ma już za sobą występy na najważniejszych festiwalach w kraju: Opener Festival, Orange Warsaw Festival, Slot Art, Fest Festival, Kraków Live, Sopot Top of the Top, czy Krajowy Festiwal Piosenki w Opolu.
Występ w Przecławiu odbędzie się w ramach trasy promującej najnowszy album „Dzika". Stworzony przez Bovską materiał ukazuje świat z bardzo kobiecej perspektywy. 12 zawartych na nim piosenek jest o jej energii, sile, cyklicznej przemianie, cierpieniu, spojrzeniu na świat, na miłość́, na emocje.
Tytułowy utwór „Dzika" jest swego rodzaju manifestem kobiety poszukującej swojej tożsamości i wewnętrznej akceptacji. Utwór dotyka intymności, jaką tworzymy sami ze sobą̨. Dzika dziewczynka uosabia spontaniczność́, instynkt i głębokie odczuwanie rzeczywistości.
Bovska jest również cenioną i nagradzaną graficzką, ilustratorką oraz performerką. Jej występom zawsze towarzyszy niezwykle dopracowana oprawa wizualna. Z twórczością Bovskiej w tej sferze można zapoznać się w mediach społecznościowych pod nickiem @bovskarysujePowiązane