Limboski z zespołem - koncert w Wawerskim Centrum Kultury 7.10.2023 w Warszawie

Bilety na koncert Limboski z zespołem - koncert w Wawerskim Centrum Kultury 7.10.2023 w Warszawie - 07-10-2023

Limboski z zespołem - koncert w Wawerskim Centrum Kultury 7.10.2023 w Warszawie

LIMBOSKI

07.10.2023 19:00

Warszawa(Mazowieckie) - Wawerskie Centrum Kultury


Koncert Limboskiego / 7.10.2023 / WCK Międzylesie

Limboski jest jedną z najciekawszych postaci na polskiej scenie muzycznej. W tekstach obserwator subtelności międzyludzkich relacji, na scenie zaś drapieżne zwierzę koncertowe z charyzmą i własnym, rozpoznawalnym stylem.

Michał Limboski - przez wiele lat związany z Krakowem, a obecnie mieszkający w Berlinie autor tekstów, wokalista, gitarzysta i producent muzyczny. Nominowany do nagrody „Fryderyki” za albumy „Tribute to Georgie Buck” i „Poliamoria”. Bez wysiłku łączy unikalny styl gry na gitarze łączący wpływy surf rocka, jazzu i fingerstyle. Jego twórczość inspirowana jest tradycją amerykańskiego Południa, ale także europejskimi tradycjami chanson française, tangiem i tradycyjnym polskim folkiem. Używa również rzadkich technik wokalnych, takich jak śpiew alikwotowy. Jest wykładowcą na kierunku songwriting w British and Irish Modern Music Institute w Berlinie, a także instruktorem i popularyzatorem praktyki Wima Hofa (Wim Hof Method). Ostatni album "Ucieczka Saula" ukazał się w październiku 2019 roku. Później artysta wydał dwie płyty Home Tapes z coverami piosenek znakomitych muzyków jak Nick Cave, PJ Harvey Czy Bruce Spriengsteen.
Najnowszy singiel "Pięść Pięknej Wiosny" ukazał się w lutym tego. Pojawiają się w nim akcenty celtyckie, a także bardzo kreatywne podejście do rytmów reggae i afro beat. Jest też sporo gitar i silne, męskie głosy inspirowane tradycyjną muzyką folkową. Do tego wszystkiego mamy bardzo poetycki tekst.

Najnowszy artysty projekt to Limboski & Rev.Ray. Panowie spotkali się w czasach pandemicznego spowolnienia i niepokoju, a ich tworzone powoli w domowym zaciszu piosenki prezentują niezwykłą mieszankę soulu, gospel i pop wzbogaconą odrobiną elektroniki i przefiltrowaną przez ich niepowtarzalną, słowiańsko-afroamerykańską wrażliwość.
Utwór „Baby don’t you wanna come” zapowiada album duetu, który ukaże się na początku 2024 roku.Powiązane