Mitch&Mitch - Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico w Bielsku-Białej

Bilety na koncert Mitch&Mitch - Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico w Bielsku-Białej - 27-10-2023

Koncert Mitch&Mitch - Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico w Bielsku-Białej

Mitch and Mitch

27.10.2023 19:00

Bielsko-Biała(Śląskie) - Cavatina Hall


Jeden z najciekawszych i z pewnością najbardziej pracowitych polskich zespołów, którego jedyną stałą cechą jest zmienność - i to zarówno w kontekście składu osobowego grupy, jak i gatunku muzyki, którą akurat chcą wykonywać. Ilość podejmowanych przez nich projektów, współprac i kooperacji niejednego może przyprawić o zawrót głowy. Sprawy nie ułatwia też fakt, iż celowo ukrywają się pod pseudonimami bazującymi na imieniu Mitch, stronią od wywiadów, a czasami podają się nawet za inne osoby, m.in. za ambasadorów USA w Polsce. Wszystko to - jak można łatwo się domyślić - przysparza nie lada problemów nie tylko organizatorom koncertów, ale również i wiernym fanom zespołu.

Lista ich przewinień jest zbyt długa, by wszystkie tu wymieniać, ale spróbujmy: jako pierwsi zagrali country na OFF Festivalu, przekonali alternatywną publiczność do Zbigniewa Wodeckiego nagrywając z nim świetnie przyjęty album, występowali już w duecie, kwintecie, oktecie, nonecie (a nawet jako orkiestra i chór!), współpracowali z tuzami scen krajowych i zagranicznych oraz… zagrali już podobno wszystko i wszędzie. No może poza Cavatiną Hall. Nadrabiamy więc to niedopatrzenie i zapraszamy wszystkich spragnionych dobrej muzyki na koncert, który - gwarantujemy - trafi w gusta zarówno fanów muzyki filmowej, jak i miłośników Chianti, Toskanii i włoskiego słońca.

Tym razem zespół Mitch & Mitch wziął na tapetę twórczość Maestro Ennio Morricone. Dwóch stałych członków zespołu (tutaj występujących pod pseudonimem Michele i Michele) postanowiło zaprosić do współpracy uznane i utalentowane instrumentalistki i wokalistki, które zgodnie z zespołowym dress codem przybrały odpowiednie pseudonimy, wcielając się we wspólnie wymyślone role. I przyznać trzeba, że wspólnie udało im się stworzyć dzieło totalne: album niesiony niezwykłą lekkością, wywołujący w człowieku same pozytywne emocje, skojarzenia i stan błogiego odprężenia. Ta lekkość to także efekt wyboru utworów włoskiego kompozytora, być może mniej rozpoznawalnych, a skomponowanych przez niego na przestrzeni lat 1969-1971. Kompozycji wkraczających w rejony easy listeningu i bossa novy, będących uosobieniem piękna, romantyzmu i finezyjności. W Bielsku-Białej zagrają jako Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico w składzie:

Anna Baranetti - corno francese
Anna Brachacci - basso
Maddalena Gae'Gizza - vocale, flauto traverso
Maddalena K. Penqala - vibrafono, campanelli, strumenti a percussione
Margherita Sarbacchi - mellotron, clavicembalo, pianoforte
Mitch a.k.a. Michele - chitarra elettrica
Mitch a.k.a. Michele - batteria

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl