Gregorian Grace - Koncert Gregorian Grace w Koszalinie

Bilety na koncert Gregorian Grace - Koncert Gregorian Grace w Koszalinie - 08-03-2024

Gregorian Grace - Koncert Gregorian Grace w Koszalinie

Gregorian Grace

08.03.2024 19:00

Koszalin(Zachodniopomorskie) - Filharmonia Koszalińska im.Stanisława Moniuszki


Gregorian Grace - muzyka z krainy łagodności ponownie w Koszalinie!

Polski zespół Gregorian Grace (nazywany nie raz Polskimi Gregorianami) po serii koncertów w Niemczech, Danii i Holandii wraca do Koszalina, aby przenieść widzów w świat chorału gregoriańskiego swoim unikalnym brzmieniem. Wsłuchując się w tę piękną harmonię dźwięków będzie można podziwiać starodawne melodie oraz harmonię współbrzmienia różnych stylów i gatunków muzycznych: obok autentycznej i tajemniczej chorałowej muzyki średniowiecza, której poświęcona będzie część rozpoczynająca koncert, zaprezentowane zostaną światowe hity pop, blues i rock, takie jak Ameno, Sound of Silence, Adiemus oraz wiele, wiele innych (niekiedy zaskakujących), które w połączeniu z mistycznym  śpiewem gregoriańskim staną się tego wieczoru prawdziwymi dziełami sztuki!


Wystąpią śpiewacy polskiej sceny muzycznej związani z największymi ośrodkami sztuki w kraju i za granicą, dzięki którym można będzie zanurzyć się w całej palecie barw ludzkiego głosu: od wysokiego sopranu i jego wokaliz głosem białym, poprzez miękki kontratenor, aż do mistycznego, głębokiego basu. Wyobraźnię widzów pobudzą dodatkowo wirtuozowskie improwizacje zespołu instrumentalistów live: skrzypce elektryczne, klarnet/saksofon, instrumenty klawiszowe, gitara elektryczna, instrumenty perkusyjne oraz oryginalne instrumentarium średniowiecza!

Koncert Gregorian Grace to niepowtarzalna okazja do tego, aby zanurzyć się w gregoriańskiej delikatności dźwięku i poznać uroki średniowiecznego brzmienia, a także odkryć znaną już muzykę na nowo. To po prostu trzeba przeżyć!

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl