Wduszygranie - koncert zespołu "Wszystkiego najlepszego" we Włocławku

Bilety na koncert Wduszygranie - koncert zespołu "Wszystkiego najlepszego" we Włocławku - 01-12-2023

Wduszygranie - koncert zespołu "Wszystkiego najlepszego" we Włocławku

Wszystkiego Najlepszego

01.12.2023 18:00

Włocławek(Kujawsko-pomorskie) - Centrum Kultury Browar B


Wspólne śpiewanie jest szczęściem!

Tak brzmi hasło towarzyszące każdemu występowi zespołu "Wszystkiego Najlepszego", który już 1 grudnia zaprezentuje włocławianom swoje największe przeboje.
Zespół "Wszystkiego Najlepszego” od wielu lat tworzy i wykonuje własne piosenki z klimatu Krainy Łagodności, piosenki poetyckiej, ballady i folku. Trzon grupy nie zmienił się od jej założenia, a stanowią go: założyciel, autor muzyki i wielu tekstów Maciej Rzeźnikowski, Justyna Rzeźnikowska i Beata Łapińska. Prawie od początku członkiem jest też Tomek Keszkowski, który współtworzył pierwszą płytę zespołu. W 1999 roku, kiedy grupa na dwa lata reaktywowała działalność, dołączył do niej Iwo Jankowski. Zespół jest autorem takich piosenek jak: "Taradajka", "Jesienne oczekiwanie", "Łapka niedźwiadka" czy ”Aniołowie Biali”. Odnaleźć je można w wielu śpiewnikach. "Wszystkiego Najlepszego" wyśpiewał główne nagrody na najważniejszych festiwalach piosenki, przeglądach poezji śpiewanej czy piosenki studenckiej m.in. kilkakrotnie na Yapie, Bakcynaliach, na Danielce, na Giełdzie Piosenki w Szklarskiej Porębie, na Bazunie, Krakowskim Festiwalu Studenckim i wielu innych.
Po latach przerwy zespół wrócił, wydając w 2017 roku płytę "Na przekór przyszłej korekcie". Od tego momentu tworzy nowe piosenki i intensywnie koncertuje. W 2019 roku ukazała się kolejna płyta grupy - "Wygnani Poeci", a w marcu tego roku światło dzienne ujrzał trzeci LP "Małe miasteczka". Autorami większości tekstów są zaprzyjaźnieni twórcy: Krysia Bernd, Aleksandra Bacińska, Krzysztof Kasperczyk oraz założyciel i autor muzyki Maciej Rzeźnikowski. Cechą charakterystyczną zespołu jest wielogłos, dopracowane aranżacje, melodyjne kompozycje oraz poruszające teksty.
Tego wszystkiego będzie można posłuchać w Centrum Kultury „Browar B.” już 1 grudnia. To właśnie wtedy w Sali Kameralnej odbędzie się koncert "Wduszygranie", na którym zespół "Wszystkiego Najlepszego" zaprezentuje swoje największe przeboje. O godzinie 18.00 przenieść się będzie można nie tylko w czasie, ale również w podróż po różnych gatunkach muzycznych. Bilety na to wydarzenie w cenie 35 zł zakupić można w kasie Browaru B. (tel. 54 427 02 55).