Flamenco Los Payos - Muzyka i taniec flamenco w Poznaniu

Bilety na koncert Flamenco Los Payos - Muzyka i taniec flamenco w Poznaniu - 29-12-2023

Koncert Flamenco Los Payos - Muzyka i taniec flamenco w Poznaniu

LOS PAYOS

29.12.2023 18:00

Poznań(Wielkopolskie) - SCENA STA


Zapraszamy Państwa na emocjonujący wieczór z muzyką i tańcem flamenco.

Sztuki flamenco nie trzeba zachwalać - oryginalna, pełna pasji muzyka i ekspresyjny taniec żadnego widza nie pozostawiają obojętnym. Zespół Los Payos gwarantuje, iż będzie to flamenco najlepszej próby: starannie dobrany, zróżnicowany repertuar, znakomite wykonanie i przede wszystkim niepowtarzalna atmosfera. Grupa Los Payos wystąpi w składzie:

Marta Robles - taniec
Arturo El Polaco - gitara
Rubin de la Ana - śpiew
oraz gościnnie poznańska tancerka - Ewa Jakubiec

Będzie to uczta dla miłośników niebanalnej muzyki i oryginalnego tańca, w których elegancja i wirtuozeria łączą się z szaleństwem i spontanicznością. W programie pojawią się utwory tradycyjnego śpiewu głębokiego - cante jondo oraz lżejsze utwory rytmiczne finezyjnie zaaranżowane gitarę, głos i buty. Osią spektaklu będą widowiskowe tańce w wykonaniu charyzmatycznej Marty Robles, w których tancerka ukazuje całe spektrum uczuć i różne, czasem zupełnie nieoczywiste, odcienie kobiecości.

Grupa LOS PAYOS zyskała uznanie międzynarodowe, a jej liderzy Marta Robles i Arturo El Polaco mają na swoim koncie występy na ważnych festiwalach sztuki flamenco w całej Europie. Głęboka miłość do flamenco, pasja i wytrwałość oraz osobisty talent członków zespołu sprawia, że ich muzyka i taniec prezentują nie tylko wysoki poziom artystyczny, ale też niezwykłą energię i głęboki metafizyczny przekaz.

29 grudnia 2023, piątek
godz. 18.00 oraz 20:00 (dwa koncerty)
Studio Sztuki STA ul. Ratajczaka 18, Poznań

Marta Robles
(Marta Dębska) - tancerka, choreograf i instruktorka tańca, założycielka i szefowa Szkoły Tańca Flamenco TRIANA w Warszawie, solistka i jedna z założycielek grupy LOS PAYOS. Naukę flamenco rozpoczęła w wieku 15 lat i poświęciła tej sztuce całe swoje dorosłe życie. Uczyła się w wielu renomowanych szkołach tańca w Sewilli u znanych tancerek i tancerzy, jednak za swego najważniejszego mistrza, który przekazał jej istotę tańca flamenco, uważa El Torombo, z którym miała zaszczyt występować w dwóch spektaklach, prezentowanych na festiwalach w Niemczech. Obecnie jej działalność artystyczna skupia się na występach z zespołem LOS PAYOS oraz projekcie "Peña Flamenca TRIANA", a także na współpracy z topowymi tancerzami tańca towarzyskiego oraz teatrami i telewizją.

Arturo El Polaco Muszyński
- gitarzysta flamenco, współzałożyciel TRIANY, lider grupy LOS PAYOS, pomysłodawca i kierownik artystyczny projektu Peña Flamenca TRIANA. Na gitarze flamenco gra od 1990 roku. Jest wybitnym instrumentalistą i specjalistą w dziedzinie rytmu, żywą encyklopedią wiedzy o flamenco. W muzyce flamenco najbardziej fascynuje go wspólna improwizacja i rola gitarzysty jako akompaniatora i osoby, która spaja całość utworu i nadaje mu ostateczną formę. Rozumienie śpiewu, jako źródła sensu w sztuce flamenco i tańca, jako nośnika energii i rytmu, daje gitarzyście możliwość głębokiego zanurzenia się w "tu i teraz" i grania muzyki, która pojawia się sama, która niejako "spływa z góry". Oprócz działalności stricte flamenco współpracował przy tworzeniu oprawy muzycznej do licznych programów telewizyjnych i spektakli teatralnych. Współpracował z Antoniną Krzysztoń, a także z samą Korą Jackowską, uczestnicząc w projekcie Kora Ola Ola, oraz koncertował w całej Europie z wybitnym wiolonczelistą klasycznym Ramonem Haffe.

Rubin de la Ana to niezwykle barwna postać, śpiewak i gitarzysta pochodzący z kolebki śpiewu flamenco - Jerez de la Frontera. W tym mieście, znanym z wytrawnego wina Sherry oraz andaluzyjskiej szkoły jazdy konnej, flamenco jest naturalnym elementem tożsamości mieszkańców, obecnym w ich życiu codziennym i przy każdej ważnej uroczystości.

Tę naturalność i autentyczność czuje się się śpiewie Rubina de la Ana. Jego chropowaty głos, prostota i głębia w sposobie interpretowania tradycyjnych pieśni pozwalają poczuć pierwotną energię sztuki flamenco. Siłą Rubina jest też niezwykłe poczucie rytmu - tzw. compas, które nadaje utworom finezji i dynamiki.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl