Pena Flamenca Triana - Muzyka i taniec flamenco w Warszawie

Bilety na koncert Pena Flamenca Triana - Muzyka i taniec flamenco w Warszawie - 14-01-2024

Koncert Pena Flamenca Triana - Muzyka i taniec flamenco w Warszawie

Peña Flamenca Triana

14.01.2024 19:00

Warszawa(Mazowieckie) - Aula Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych


Zapraszamy na wyjątkowy wieczór pełen pasji, rytmu i ekspresji - koncert flamenco, który odbędzie się w auli Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Flamenco, choć zrodzone w Hiszpanii, zdobyło serca ludzi na całym świecie ze względu na swoją ekspresję i głębokie emocje, stając się fenomenem, który przekracza granice kulturowe, łącząc ludzi z różnych stron świata. 


W przypadku tego wydarzenia na scenie spotkają się topowi artyści flamenco z Hiszpanii, Polski i Japonii. Na scenie zobaczymy niekwestionowanego mistrza flamenco, hiszpańskiego tancerza Sergio Arandę, który gościł już Warszawie i podbił serca publiczności swoją wirtuozerią, poczuciem humoru i urokiem osobistym. Jego partnerką w tańcu będzie Ayasa Kajiyama, znakomita tancerka flamenco z Japonii, zaskakująca temperamentem, precyzją i wyczuciem stylu, a także gwiazda polskiej sceny flamenco - zjawiskowa Marta Robles. Znakomitą oprawę muzyczną spektaklu zapewnią charyzmatyczny sewilski śpiewak Ivan Carpio oraz wirtuoz gitary i mistrz improwizacji Arturo El Polaco


Jeśli ktokolwiek z Państwa jest zaskoczony faktem, że Japonka tańczy flamenco na profesjonalnej scenie, to niesłusznie. Japonia od dziesięcioleci jest drugą ojczyzną flamenco, krajem, który po Hiszpanii ma największą liczbę wydarzeń artystycznych, szkół tańca, teatrów flamenco, a także ogromne grono amatorów (ok. 80.000!), a także profesjonalnych wykonawców tej sztuki. Czas najwyższy, żebyśmy mogli podziwiać ich również w Polsce. Podczas koncertu w PJATK będziemy celebrować piękno i uniwersalność flamenco jako sztuki, która łączy ludzi na całym świecie. 


Sergio Aranda - taniec 

Ayasa Kajiyama - taniec 

Ivan Carpio - śpiew 

Marta Robles - taniec 

Arturo El Polaco - gitara 


Sergio Aranda jest absolwentem Wyższego Konserwatorium Tańca w Maladze i laureatem pierwszej nagrody w XVII Narodowym Konkursie Tańca Flamenco w Rondzie w 2008 roku. Karierę sceniczną zaczął w wieku 17 lat, kiedy to trafił do zespołu superprodukcji "Malaga Flamenca" prezentowanej na wielu festiwalach w Hiszpanii i zagranicą. Jego talent i niepowtarzalny styl od razu zostały zauważone i młody Sergio szybko stał się solistą i liderem własnego zespołu, z którym koncertował w wielu krajach wszystkich kontynentów. Od paru lat sporą część roku Sergio spędza w Japonii, gdzie wraz ze swoją żoną Ayasą Kajiyama prowadzą szkolenia i występują. Pozostałe miesiące para spędza w rodzinnym mieście Sergia - Maladze, gdzie także rozwija swoja karierę i przyczynia się do rozwoju flamenco w tym regionie. Taniec Sergio Arandy pełen jest wdzięku i finezji. Znakomita technika łączy się z naturalną lekkością, elegancją i poczuciem humoru. Wirtuozeria w stepach i ruchu okraszona jest lekką ironią, tworząc atmosferę zabawy z formą i z publicznością.


Ayasa Kajiyama jest czołową japońską tancerką flamenco, która podbija sceny nie tylko rodzinnej Japonii, ale też Hiszpanii i innych krajów świata. Od dzieciństwa przyzwyczajona była do pracy z ciałem i intensywnych treningów, ponieważ wyczynowo uprawiała pływanie synchroniczne, będąc nawet w składzie reprezentacji narodowej. W wieku 16 lat doznała kontuzji barku, która przerwała jej karierę pływaczki, a wtedy Ayasa w poszukiwaniu nowej pasji trafiła na flamenco. Mając przygotowanie baletowe, które jest częścią szkolenia pływaczek synchronicznych, robiła w tańcu błyskawiczne postępy i jeszcze jako nastolatka wygrała stypendium artystyczne i wyjechała na dalszą naukę do Sewilli. Przez kolejne lata Ayasa wygrywała kolejne konkursy i kolejne stypendia, które pozwalały jest doskonalić swoje umiejętności i rozwijać karierę zarówno w Japonii, jak i w samej Hiszpanii. Warto tu wspomnieć spektakularny sukces, jakim było zwycięstwo i nagroda publiczności na madryckim konkursie organizowanym przez renomowane tablao Villa Rosa (2017). Czasy pandemii zaowocowały zmianą w życiu prywatnym - Ayasa poznała wybitnego tancerza Sergio Arandę. Ich znajomość szybko nabrała tempa i romantycznego charakteru. Obecnie już jako para małżeńska Ayasa i Sergio występują wspólnie i prowadzą szkolenia zarówno w Hiszpanii, jak i Japonii. 


Ivan Carpio pochodzi z rodziny, w której od wielu pokoleń niemal wszyscy zajmują się muzyką flamenco czy to amatorsko, czy profesjonalnie. Jego stryj El Chocolate zapisał się w historii flamenco jako jeden z najwybitniejszych śpiewaków cante jondo. Ivan chce jednak swoją karierę oprzeć na własnych dokonaniach artystycznych. Konsekwentnie rozszerza swój repertuar, angażuje się w projekty muzyczne niekoniecznie z nurtu ortodoksyjnego i odnosi sukcesy w konkursach. Jego przepiękny głos o jasnej barwie nadają archaicznym pieśniom z repertuaru dawnych mistrzów zupełnie nowe, świeże brzmienie. 


Marta Robles jako 10- letnia dziewczynka rozpoczęła naukę tańca towarzyskiego i szybko znalazła się w grupie turniejowej. Jako 15-latka zetknęła się z tańcem flamenco, który był dla niej objawieniem i stał się niemal od razu jej drogą życiową. Uczyła się u wielu znanych tancerzy i tancerek w Hiszpanii, jednak za swego najważniejszego mistrza, który przekazał jej istotę tańca flamenco, uważa El Torombo, z którym miała zaszczyt występować w dwóch spektaklach, prezentowanym na festiwalach w Niemczech. Prowadzi w Warszawie Szkołę Tańca Flamenco TRIANA oraz jest solistką zespołu LOS PAYOS. 


Arturo El Polaco Muszyński - gitarzysta flamenco, współzałożyciel TRIANY, lider grupy LOS PAYOS, pomysłodawca i kierownik artystyczny projektu Peña Flamenca TRIANA. Jest wybitnym instrumentalistą, mistrzem gry solowej, a także trudnej sztuki akompaniamentu do śpiewu i tańca flamenco. Rozumienie śpiewu, jako źródła sensu w sztuce flamenco i tańca, jako nośnika energii i rytmu, daje gitarzyście możliwość głębokiego zanurzenia się w "tu i teraz" i grania muzyki, która pojawia się sama, która niejako "spływa z góry".

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl