De-Phazz: Sprawdzono czasem w Warszawie

Bilety na koncert De-Phazz: Sprawdzono czasem w Warszawie - 09-03-2024

Koncert De-Phazz: Sprawdzono czasem w Warszawie

De Phazz

09.03.2024 19:00

Warszawa(Mazowieckie) - Klub Proxima


De-Phazz, niemiecki zespół tworzący wspaniałą mieszankę jazzu, chillout, elektroniki, soul i trip-hopu, zagra w Polsce w ramach swojej trasy koncertowej w marcu 2024 r.
Czekają nas muzyczne emocje na najwyższym poziomie, które przeniosą nas w magiczny świat dźwięków i rytmów!
De-Phazz to niemiecka grupa, która od lat zachwyca swoją oryginalną mieszanką muzyki downtempo, acid jazzu, bossa novy oraz trip hopu. Ich twórczość emanuje przyjemnym chłodem elektronicznych brzmień, wzbogaconych o pulsujące basy, jazzowe harmonie, a także hipnotyzujące wokale. Ich melodyjne kompozycje zdobyły uznanie publiczności na całym świecie, a teraz mamy okazję w pełni ich doświadczyć na koncercie, który odbędzie się w Polsce!
W dniu koncertu czeka nas niezapomniane przeżycie muzyczne, które z pewnością porwie nas w wir tańca. De-Phazz wystąpią w unikalnej oprawie wizualnej, która jeszcze bardziej podkreśli atmosferę ich muzyki. Artyści gwarantują pełen profesjonalizm i niezwykłe show, które przypadnie do gustu zarówno fanom muzyki elektronicznej, jak i melomanom szukającym czegoś wyjątkowego.
Nie przegap okazji zobaczenia De-Phazz na żywo! Bądźcie gotowi na wieczór pełen muzycznych emocji, niepowtarzalnych brzmień i energetycznego tańca!

DePhazz zdecydowanie znajduje się wśród najbardziej innowacyjnych europejskich grup chillout, electro lounge NuJazz! Prolifikujący i działający od dawna zespół jest współczesnym projektem, którym kieruje pracowity zbieracz dźwięków i architekt próbek, producent Pit Baumgartner, znany także jako Ojciec Założyciel Lounge'u.

Niemiecka inżynieria zawsze była doceniana na całym świecie. Jest innowacyjna, technicznie wyrafinowana nawet w najdrobniejszych szczegółach i upiększa życie. Cechy te w pełni odnoszą się również do zespołu De-Phazz założonego w 1997 roku w Heidelbergu.

Pit Baumgartner to niemiecko-austriacki producent, który otoczył się zmieniającym się gronem współpracowników, w tym wokalistami Karlem Friersonem i Pat Appleton. Baumgartner i jego zespół eksplorowali różne formy jazzu i muzyki lounge, integrując nowoczesne turntablism, elementy latynoskie, trip hopu, drum and bassu. Utwory De-Phazz, takie jak No Jive i The Mambo Craze, pojawiły się na dziesiątkach składanek z tytułami "lounge", "chill" i "café". Choć wiele utworów z katalogu De-Phazz można określić jako twórczość studyjną, zawiera on także projekty współpracy, akustyczne i koncertowe, takie jak Big (nagrany z Radio Bigband Frankfurt w 2009 roku), Naive (2013) i Private (2016). Baumgartner nie jest obcy pracy zewnętrznej, zremiksował utwór Ella Fitzgerald Wait 'til You See Him na pierwszej składance Verve Remixed, a także utwory takich artystów jak Kool & the Gang, a-ha i Blank & Jones. De-Phazz istnieje do dziś, ponad 20 lat po rewolucji lounge'u; nigdy nie była to jedno z tych projektów DJ-ów, gdzie producent wybiera różnych i wymiennych muzyków do studia. Utwory De-Phazz wkradają się w kanały słuchowe, pobudzają aktywność mózgu i elektryzują tancerzy na parkiecie. Piosenki są znane zarówno w Władywostoku, jak i w Anchorage, na Ibizie, jak i w Katmandu. Dzięki uprzejmości inteligentnych barmanów, składanek takich jak Café del Mar czy ścieżek dźwiękowych filmów, piosenki takie jak The Mambo Craze, Something Special czy Cut the Jazz (odtwarzane na Spotify trzy miliony razy) stały się wiralowe. Baumgartner i współpracownicy sprzedali ponad pół miliona nagrań, nie licząc nielegalnych kopii, które być może uczyniły De-Phazz najbardziej nagrywanym zespołem na wschodzie Europy. Do tej pory grupa wystąpiła na tysiącach koncertów na całym świecie.

Dzięki wyjątkowym występom solistów Pat Appleton i Karla Friersona, a także wybitnym muzykam, takim jak trębacz Marcus Bartelt, De-Phazz wciąż zadziwia swoją publiczność na dużych scenach koncertowych, poza wyciszonymi studiami nagraniowymi.Powiązane