CARPATHIAN FOREST w Warszawie

Bilety na koncert CARPATHIAN FOREST w Warszawie - 11-03-2024

Koncert CARPATHIAN FOREST w Warszawie

Carpathian Forest

11.03.2024 20:00

Warszawa(Mazowieckie) - Klub Proxima


Norwegowie z Carpathian Forest powrócą w marcu do Polski na 3 koncerty! Dowodzona przez Nattefrosta black metalowa grupa wystąpi kolejno w poznańskiej Tamie (9.03), katowickim P23 (10.03) oraz w warszawskim klubie Proxima (11.03). Podczas wszystkich 3 wieczorów Norwegom towarzyszyć będą 2 dobrze znane, rodzime składy - krakowski Ragehammer oraz łódzkie Odium Humani Generis.

Założony w 1990 roku przez Nattefrosta i Nordavinda Carpathian Forest to nazwa, której słuchaczom najciemniejszej odmiany ekstremalnego metalu przedstawiać szczególnie nie trzeba. Norwegowie przez blisko 35 lat za sprawą swojego dość skocznego, odgrywanego często w średnich i wolnych tempach black metalu zapracowali na miano jednego z pierwszoligowych zespołów w gatunku, czego potwierdzeniem jest choćby współpraca z wytwórniami Avantgarde Music czy francuską Season of Mist. Ostatni jak dotąd materiał formacji, “Likeim” z 2018 roku, ukazał się pod egidą Indie Recordings, a na wydawnictwie znajdziemy m.in. cover “All My Friends Are Dead” z repertuaru Turbonegro. Nie jest to jednak jedyny utwór w historii Carpathian Forest, który grupa wzięła na warsztat i poddała go własnej interpretacji - na albumie “Black Shining Leather” z 1998 znalazł się dość nieoczywisty strzał w postaci “A Forest” z repertuaru The Cure, natomiast na “We're Going to Hell for This, Over A Decade Of Perversions” (2002) znajdziemy scoverowane kawałki takich klasyków jak Venom, Discharge czy Darkthrone. Zespół występował na największych metalowych festiwalach jak Brutal Assault, Hellfest, Inferno czy Mystic, zagrał trasy, w tym m.in. u boku Behemoth, a niektórzy na pewno mają jeszcze w pamięci koncert u boku Gorgoroth w Krakowie sprzed 20 lat. Już w marcu dowodzona przez Nattefrosta grupa powróci do Polski na 3 koncerty, które odbędą się kolejno w Poznaniu, Katowicach oraz Warszawie.

Black/thrashowe kommando Ragehammer za sprawą dwóch dużych albumów “The Hammer Doctrine (2016) i “Into Certain Death” (2020) zapracowało sobie na miejsce w czołówce polskich zespołów metalowych. Szybkość, agresja, bluźnierstwo - to wszystko cechuje występy krakowskiej formacji, a skoro ta maszyna jest już srogo rozpędzona styczniową trasą ze Stillborn i Devilpriest, to 3 koncerty u boku Carpathian Forest będą pokazem sczerniałego, thrashowego szaleństwa. Wszystkie wieczory otworzy coraz pewniej rozpychające się na scenie black metalowej łódzkie Odium Humani Generis. Kwartet w 2022 roku wystąpił na 2 europejskich trasach u boku Mgły i In Twilight’s Embrace, tym drugim towarzyszyli rok później na polskiej trasie “Non Miserere MMXXIII”, a do tego mogą pochwalić się udziałem na londyńskim Cosmic Void Festival, koncertami w Niemczech czy supportowaniem kanadyjskiego Spectral Wound na ich dwóch zeszłorocznych koncertach w naszym kraju. OHG nie zwalnia tempa, a już w niedalekiej przyszłości nakładem wytwórni Malignant Voices ukaże się ich najnowsza płyta “Międzyczas” i już gdzieś przebijają się głosy, że będzie to materiał, który może sporo namieszać.