BODY VOID + EYE FLYS w Poznaniu

Bilety na koncert BODY VOID + EYE FLYS w Poznaniu - 10-04-2024

Koncert BODY VOID + EYE FLYS w Poznaniu

Body Void , Eye Flys

10.04.2024 19:30

Poznań(Wielkopolskie) - Pod Minogą


Amerykańskie ekipy Body Void oraz Eye Flys wyruszą wiosną na wspólną trasę po Europie, podczas której dwukrotnie wystąpią w Polsce - 9 kwietnia w warszawskim klubie VooDoo oraz dzień później w poznańskim klubie Pod Minogą. W roli supportu na obydwu koncertach wystąpią Misguided, znani z agresywnego i intensywnego brzmienia!

Body Void to założony w 2014 roku (pierwotnie pod nazwą Devoid) zespół, którego głównym celem było połączenie najbardziej ekstremalnych pierwiastków hardcore punka z doom metalem. W 2016 formacja wydała swój debiut “Ruins”, lecz jej działalność nabrała tempa 5 lat później, kiedy to podpisała kontrakt z wytwórnią Prosthetic, a pierwszym owocem tej współpracy była trzecia w dorobku Amerykanów płyta “Bury Me Beneath This Rotting Earth”, na której brzmienie grupy zostało wzbogacone o wpływy power electronics czy drone. Od tego momentu Body Void intensywnie koncertuje - grali trasy u boku takich nazw jak Primitive Man, Mortiferum, Uniform, Portrayal of Guilt, Jarhead Fertilizer czy Spirit Possession oraz pojawiali się na wielu festiwalach, w tym m.in. Roadburn, Oblivion Access, Levitation. W zeszłym roku zespół wypluł na światło dzienne swój czwarty album “Atrocity Machine”, na którym charakterystyczne dla niego wgniatające w ziemię dźwięki pchnięte są jeszcze bardziej w noise’owe czy industrialne rejony.
Drugim zespołem w zestawie jest noise rockowe Eye Flys z Filadelfii. Bezwzględne trio, w którego skład wchodzą Kevin Bersten (bas), Patrick Forrest (perkusja) oraz Jake Smith (wokal, gitara) łączy jad wylewający się z ciężkich riffów i potężnej sekcji rytmicznej z lekką dozą ciętego humoru. Najnowszy, nagrany w należącym do Berstena Developing Nations studio (Full of Hell, Integrity, Jarhead Ferilizer) album, zatytułowany po prostu “Eye Flys”, ukaże się 26 stycznia nakładem Thrill Jockey Records.