Inauguracja sezonu artystycznego 2024/2025 w Słupsku

Bilety na koncert Inauguracja sezonu artystycznego 2024/2025 w Słupsku - 27-09-2024

Koncert Inauguracja sezonu artystycznego 2024/2025 w Słupsku

Szymon Morus , Sinfonia Baltica , Jakub Jakowicz

27.09.2024 19:00

Słupsk(Pomorskie) - Polska Filharmonia Sinfonica Baltica


Kup bilet KupBilecik 19:00

Bezpieczne zakupy - oferta pochodzi od oficjalnych dystrybutorów.

Jak kupić bilet?

  • Kliknięcie przycisku "Kup bilet" powoduje przejście do strony internetowej naszego zaufanego partnera i to na jego stronie dokonujesz zakupu.
  • Pamiętaj, że jeśli miejsca są numerowane, to możesz wybrać miejsca, które najbardziej Tobie odpowiadają.
  • Pamiętaj takżę, że jeśli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z firm dysponuje innymi miejscami do wyboru.W sprzedaży od tygodnia
Do wydarzenia 64 dni

Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara zaprasza na uroczystą "Inaugurację sezonu artystycznego 2024/2025". Nowy sezon rozpoczniemy od dzieł jednych z największych kompozytorów powiązanych z epoką romantyzmu: Ludwiga van Beethovena oraz Camille Saint Saënsa. VII Symfonia A dur op. 92 Ludwiga van Beethovena, choć nie tak rozpoznawalna jak Symfonie nr 5 i 9, z perspektywy konstrukcji wielkiej formy symfonicznej jest utworem niemal mistrzowskim. Charakterystyczny rytm punktowany, który pojawia się w pierwszej części utworu, stanowi jego nadrzędną formę i wyraźnie kształtuje pozostałe części - zarówno te szybkie, jak i wolne. Dodatkowo, kompozytor rozbudował skład orkiestry, dzięki czemu wzmocnił jej brzmienie i wzbogacił kolorystykę, stając się w tej dziedzinie prekursorem. Z kolei III Koncert skrzypcowy h-moll op. 61 Camille Saint Saënsa to wirtuozowskie dzieło o impresjonistycznej subtelności i niezwykłej inwencji melodycznej, będące do dziś wyzwaniem interpretacyjnym dla wykonawców. Utwór zawdzięcza swoją popularność kantylenowym tematom oraz lekkiej fakturze. Podczas "Inauguracji sezonu artystycznego 2024/2025" solowe partie koncertu wykona znakomity skrzypek Jakub Jakowicz - laureat wielu konkursów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, zaś orkiestrę Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara poprowadzi nasz dyrygent gościnny Szymon Morus.

Wystąpią:
Jakub Jakowicz - skrzypce
Szymon Morus - dyrygent
Orkiestra Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara

Program:
Camille Saint Saëns - III Koncert skrzypcowy h-moll op. 61
Ludwig van Beethoven - VII Symfonia A-dur op. 92

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl