Czarno-Białe Ślady Krzywański/Bończyk/Nowak w Szczecinie

Bilety na koncert Czarno-Białe Ślady Krzywański/Bończyk/Nowak w Szczecinie - 02-10-2015

Koncert Czarno-Białe Ślady Krzywański/Bończyk/Nowak w Szczecinie

Jacek Bończyk , Zbigniew Krzywański , Kuba Nowak

02.10.2015 18:00

Szczecin(Zachodniopomorskie) - Hormon


„Czarno-białe ślady" - To koncert adresowany do fanów Republiki oraz Depresjonistów. Skład zespołu: Jacek Bończyk, Zbigniew Krzywański, Kuba Nowak.


W programie koncertu między innymi piosenki Republiki oraz songi Depresjonistów w aranżacjach ex-gitarzysty Republiki.
Do pierwszego spotkania Jacka Bończyka i Zbyszka Krzywańskiego doszło w marcu 2002 roku we Wrocławiu, kiedy w ramach Przeglądu Piosenki Aktorskiej po raz ostatni zagrała Republika w spektaklu „Kombinat". Po dwóch latach wspólnych poszukiwań duet autorski Bończyk/Krzywański nagrał płytę „Depresjoniści" (Pomaton EMI 2005), która została doceniona zarówno przez środowiska artystyczne, jak i publiczność.
Następne lata upłynęły B/K na działaniach teatralnych, a ich rezultatem są „Terapia Jonasza" – spektakl lekko psycho-muzyczny (Teatr Rozrywki w Chorzowie 2007) – oraz płyta z piosenkami pod tym samym tytułem (Luna 2009).
Dalsze owoce pracy spółki autorsko-realizatorskiej to spektakle: „Obywatel. Historia z piosenkami Republiki" (Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu 2008), „Kot w butach" – bajka z piosenkami (Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu 2009, a także Teatr Syrena w Warszawie 2010) oraz musical „Zorro" (prapremiera polska - Teatr Muzyczny w Łodzi 2012).
W ramach pracy nad wszystkimi projektami ustalał się ostateczny skład zespołu Bończyk/Krzywański, który wziął udział w nagraniach i działaniach koncepcyjnych wydawnictwa „Ideologia snu" (Agora 2010). Płyta zyskała świetne recenzje, a zespół zagrał koncert w studio radiowej Trójki, który został bardzo dobrze przyjęty przez słuchaczy. Następnym krokiem był występ na otwarcie Amfiteatru w Opolu (koncert Kowalska/Ciechowski i goście) oraz koncert „Projekt Republika" w ramach „Przystanku Woodstock". Zapis tego niezwykłego koncertu dla 700 tysięcznej widowni został wydany na dvd.


Koncert w ramach imprez towarzyszących Festiwalowi Czytania: https://www.facebook.com/festiwalczytania