Zespół Reprezentacyjny- Ta przedostatnia niedziela w Warszawie

Koncert Zespół Reprezentacyjny- Ta przedostatnia niedziela w Warszawie - 20-04-2008

Koncert Zespół Reprezentacyjny- Ta przedostatnia niedziela w Warszawie

Zespół Reprezentacyjny

20.04.2008 18:00

Warszawa(Mazowieckie) - Jazz Klub Tygmont


Zespół Reprezentacyjny

Warszawa, Klub Tygmont, 20.04.08, godz. 18. W Klubie Tygmont odbędzie się pierwszy z cyklu klubowych koncertów Zespołu Reprezentacyjnego pod hasłem: "Ta przedostatnia niedziela". Zespół wystąpi w składzie: Jarosław Gugała - fortepian, śpiew; Filip Łobodziński - gitara, śpiew; Marek Wojtczak - kontrabas oraz gościnnie : Tomasz Gąssowski - instrumenty perkusyjne; Tomasz Hernik - puzony, akordeon; Marcin Kalisz - perkusja. W programie utwory Georgesa Brassensa - zarówno starsze, jak i zarejestrowane na zeszłorocznej płycie "Kumple to grunt" czy premierowe. Gorąco zachęcamy do posłuchania zespołu w unikalnej, klubowej atmosferze. Ilość miejsc jest ograniczona - warto pospieszyć się z zakupem biletów!
Wstęp do Klubu Tygmont od godz. 17.00.


* * *

W latach 80. ściągali tłumy na programy poświęcone balladom Katalończyka Lluisa Llacha, piosenkom Francuza Georgesa Brassensa czy pieśniom sefardyjskich Żydów. Sami je tłumaczyli i opracowywali.

W 2005 roku, po 15 latach ZR podjął decyzję o powrocie do grania. Wrócił z nowymi utworami G. Brassensa. Bilety na pierwszy koncert w Starej Prochowni rozeszły się głównie wśród przyjaciół. Od tego czasu ZR niezbyt często, lecz z powodzeniem występuje w całej Polsce.

ZESPÓŁ REPREZENTACYJNY został założony w 1983 roku w Warszawie przez iberystów Jarosława Gugałę (fortepian, śpiew) i Filipa Łobodzińskiego (gitara, śpiew) oraz studenta politechniki Adama Jamiołkowskiego (gitara, śpiew). W pierwszych miesiącach występował z nimi również pracownik naukowy Politechniki Warszawskiej dr Michał Urbański (instr. perkusyjne). W 1984 Jamiołkowskiego zastąpił Wojciech Wiśniewski (gitara, śpiew), który odszedł w 1985 roku. W tym samym roku członkiem zespołu został Marek Wojtczak (gitara basowa, kontrabas). Menedżerem grupy jest Marek Karlsbad, uważany za pełnoprawnego członka grupy, a stałym współpracownikiem - znany tłumacz Hiszpan Carlos MarrodĂĄn.

W początkowym okresie ZR zajmował się publiczną prezentacją pieśni katalońskiego barda Lluisa Llacha, za które dostał II nagrodę i Nagrodę Dziennikarzy na XIX Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie w 1983 roku. Potem rozszerzyli repertuar o piosenki francuskiego piosenkarza Georgesa Brassensa i sefardyjskie piosenki ludowe.

W 1990 roku zespół podjął decyzję o zawieszeniu działalności, choć potem dwukrotnie wszedł do studia, by zarejestrować programy z piosenkami sefardyjskimi ("Sefarad" 1991) i Brassensa ("Pornograf" 1993). W roku 2006 Zespół Reprezentacyjny wznowił publiczne koncerty. a w 2007 nagrał koncertowa płytę pt. " Kumple to grunt". Na płycie znajduje się 20 piosenek G. Brasenssa w przekładach Filipa Łobodzińskiego i Jarosława Gugały - nie publikowanych wcześniej przez ZR .

Dwóch muzyków zespołu znanych jest z mediów. Jarosław Gugała w latach 1989-95 pracował w Wiadomościach TVP, był też dyrektorem programu I TVP i Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, a następnie ambasadorem w Urugwaju. W 2003 r. wrócił do dziennikarstwa, obecnie jest Redaktorem Naczelnym programu informacyjnego "Wydarzenia" w telewizji Polsat. Filip Łobodziński znany jest z filmów m.in. "Podróż za jeden uśmiech", "Stawiam na Tolka Banana". W dorosłym życiu pracuje jako tłumacz literatury i dziennikarz. Pracował w Wiadomościach TVP, Non Stopie, Machinie, Przekroju i innych), obecnie jest dziennikarzem w Newsweek Polska .

Kup bilet na koncert: