KRÓL - "Przez Sen" koncert premierowy / support: Amrou Kithkin w Łodzi

KRÓL - "Przez Sen" koncert premierowy / support: Amrou Kithkin w Łodzi - 15-04-2016

KRÓL - "Przez Sen" koncert premierowy / support: Amrou Kithkin w Łodzi

KRÓL

15.04.2016 21:00

Łódź (Łódzkie) - Klub DOM, ul. Piotrkowska 138/140


Bilety dostępne w klubie w przedsrpzedaży w cenie 20PLN
W dniu koncertu 25PLN

Błażej Król od pięciu lat z pewną niepokojąca systematycznością nawet dla siebie samego wydaje płyty. W 2016 oznacza to trzeci solowy album - "Przez Sen".

Płyta, oprócz oczywistej inspiracji wyjawionej w tytule nie przynosi ze sobą żadnej instrukcji obsługi. Mówi Błażej: “Chcieliśmy ułatwić trochę dziennikarzom i słuchaczom i próbowaliśmy z najbliższymi trochę naprowadzić i opowiedzieć o czym i jaki jest to album ale nie potrafimy...”

Zmienia się brzmienie, zmieniają inspiracje, ale także w tym zaplanowanym jako zwarta całość słuchowisku Króla nie można pomylić z nikim innym.

Miłych snów.

***

Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia. Odkąd wdarł się do masowej świadomości jako wokalista i gitarzysta duetu UL/KR, płyty z jego udziałem regularnie lądują na czołowych miejscach w corocznych podsumowaniach.

Czerpiąca garściami z rożnych tradycji muzycznych, twórczość Króla pozostaje pozycją na wskroś autorską. Za tę odrębność jest coraz szerzej doceniany. Ostatni rok działalności przyniósł mu Nagrodę im. Grzegorza Ciechowskiego oraz nominację do Paszportów Polityki.

Na żywo Król wspomagany jest przez Barosza Matuszewskiego (gitara, sampler) i Mateusza Rychlickiego (perkusja).

Jako support przed Królem pojawi się Amrou Kithkin.
https://www.facebook.com/amrou.kithkin.ck