Noworoczne przeboje Capelli Zamku Rydzyńskiego i solistów we Wrocławiu

Bilety na koncert Noworoczne przeboje Capelli Zamku Rydzyńskiego i solistów we Wrocławiu - 29-01-2017

Koncert Noworoczne przeboje Capelli Zamku Rydzyńskiego i solistów we Wrocławiu

Wiktor Szymajda , JACEK SZYMAŃSKI , Elżbieta Małgorzata Mach

29.01.2017 17:00

Wrocław(Dolnośląskie) - Centrum Kultury CK Agora


NOWOROCZNE PRZEBOJE CAPELLI ZAMKU RYDZYŃSKIEGO I SOLISTÓW – Elżbiety Małgorzaty Mach i Jacka Szymańskiego


Zapraszamy do CK AGORA na niezwykły Koncert Noworoczny w wykonaniu doskonałych artystów operowych: Elżbiety Małgorzaty Mach (sopran) oraz Jacka Szymańskiego (tenor) w towarzystwie znakomitej Capelli Zamku Rydzyńskiego – Kwintetu instrumentów dętych blaszanych, który tworzą absolwenci Akademii Muzycznej w Poznaniu, na co dzień pracujący w orkiestrach symfonicznych Poznania: Filharmonii Poznańskiej i Teatru Wielkiego. Przy fortepianie zasiądzie znakomity pianista Wiktor Szymajda.

W programie koncertu muzyka dworska, filmowa, operetkowa i musicalowa, muzyka Wiednia, Paryża i Pragi takich Mistrzów jak: J.Strauss, J.Fucik, E.Kalmann czy J.Offenbach. Usłyszymy również takie szlagiery jak La vie en Rose, New York, New York, Time To Say Goodbye.

Całość ubarwiona słowem komentarza. Koncert Noworoczny w towarzystwie wspaniałych artystów to niezapomniany wieczór w krainie najpiękniejszych melodii!

Elżbieta Małgorzata Mach, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie prof. Zofii Grajnert . Debiutowała w Operze Wrocławskiej, występowała na wielu międzynarodowych scenach, m. in.: w Niemczech, Holandii, Belgii, Hiszpanii, Szwajcarii i Norwegii.

Jacek Szymański, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na Wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie śpiewu solowego Maestry Haliny Mickiewiczówny. Uczestnik kursów i seminariów w Bachakademie (Stuttgart), stypendysta klasy mistrzowskiej Studia Operowego w Kopenhadze.

Wiktor Szymajda, w latach 1986-91 odbył studia na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. J. Sulikowskiego. Dwukrotny stypendysta Towarzystwa im. F. Chopina w Warszawie. Od 1991 roku pracuje w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. we Wrocławiu. Od roku 2006 pracuje również jako pianista-akompaniator w PSM II st. we Wrocławiu, a od 2009 jako akompaniator i nauczyciel fortepianu w Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy.

Capella Zamku Rydzyńskiego, to Kwintet Instrumentów Dętych Blaszanych (dwie trąbki, róg, puzon, tuba). Zespół powstał w październiku 1985 roku przy rezydencji króla Stanisława Leszczyńskiego w Zamku w Rydzynie. Założycielem i kierownikiem artystycznym zespołu jest trębacz Mieczysław Leśniczak. Do powstania zespołu przy rezydencji króla Stanisława Leszczyńskiego przyczynili się dr Feliks Zielnik ówczesny dyrektor Zamku Rydzyńskiego oraz prezes Towarzystwa Muzycznego im. K. Kurpińskiego Karol Muszkieta. Zespół tworzą absolwenci Akademii Muzycznej w Poznaniu, na co dzień pracujący w orkiestrach symfonicznych Poznania : Filharmonii Poznańskiej, Teatru Wielkiego, Teatru Muzycznego. Od maja 1993 roku jest również Reprezentacyjnym Zespołem Muzyki Myśliwskiej Polskiego Związku Łowieckiego działając przy Naczelnej Radzie Łowieckiej i Zarządzie Głównym PZŁ w Warszawie. Mecenat nad zespołem sprawują: Stowarzyszenie Inżynierów Techników Mechaników Polskich oraz Polski Związek Łowiecki. Początkowo ambicją zespołu, jednego z niewielu, jakie działają w Polsce przy obiektach zabytkowych, było kultywowanie zapomnianej polskiej tradycji związanej z życiem dworskim i myślistwem. Z czasem jednak zespół poszerzył swój repertuar o muzykę współczesną i popularno-rozrywkową.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.