Aktualności

14-07-2017-12:29:09

Led Zeppelin na Glastonbury? Organizatorka komentujeEmily Eavis, jedna z organizatorek festiwalu Glastonbury, zabrała głos w sprawie plotek na temat reaktywacji i występu Led Zeplin na kolejnej edycji imprezy.

Led Zeppelin fot. Warner Music Poland

Eavis przyznała, że marzy o tym, by legenda rocka zagrała na Glastonbury, ale wątpi, by było to możliwe. - Oczywiście, chciałabym zaprosić Fleetwood Mac, Kate Bush - mówi dyrektorka popularnego muzycznego festiwalu w Anglii. - Nikt tego jeszcze nie zdołał zrobić. Wspaniale byłoby też mieć Led Zeppelin, ale nie sądzę, by były na to szanse.

Zespół Led Zeppelin powstał w 1968 roku. Tworzyli go John Bonham, John Paul Jones, Jimmy Page i Robert Plant. Perkusista, John Bonham, zmarł w 1980 roku. Płyty kwartetu rozeszły się w ponad 300 milionach egzemplarzy. W 1995 roku grupę wprowadzono do Rock & Roll Hall Of Fame. Ostatni raz na żywo można ich było zobaczyć w 2007 roku, w londyńskiej O2. Muzycy zagrali na koncercie ku pamięci Ahmeta Ertegüna. Zapis występu trafił na wydawnictwo "Celebration Day".

Podziel się na facebooku!