Aktualności

22-08-2017-13:16:10

Jedenasta płyta Morrisseya w drodzeMorrissey podpisał nowy kontrakt i zapowiedział swój jedenasty, długogrający krążek.

Morrissey fot. Sonic

Longplay otrzymał tytuł "Low In High-Sch0ol" i ukaże się jeszcze w tym roku, dokładnie 17 listopada. Materiał powstawał w studiach La Fabrique w Francji oraz Forum Studios Ennia Morricone w Rzymie. Nad brzmieniem czuwał Joe Chiccarelli, znany ze współpracy z Frankiem Zappą, The Strokes, Beckiem czy The White Stripes.

Artysta związał się w z wytwórnią BMG. - Niewielu jest dziś artystów, których można porównać do Morrisseya - powiedział Korda Marshall z BMG. - To nadzwyczajny talent. Jest geniuszem, jest oczytany, zabawny, elegancki i przede wszystkim odważny. Jego teksty, poczucie humoru, melodie zainspirowały wiele pokoleń.

Morrissey urodził się 22 maja 1959 roku. W latach 1982 - 1987 stał wraz z Johnnym Marrem na czele zespołu The Smiths, który do dziś uważany jest za jeden z najbardziej wpływowych na angielskiej scenie alternatywnej. Od 1988 roku z powodzeniem kontynuuje muzyczną karierę jako solista. W lipcu 2014 roku ukazał się jego 10. album, "World Peace Is None Of Your Business". Jest znanym i zaciekłym obrońcą praw zwierząt.

W tym roku premierę miał film "England Is Mine", będący biografią Morrisseya. W roli głównej wystąpił Jack Lowden ("Dunkierka").

Podziel się na facebooku!

TAGI: Morrissey