Aktualności

22-08-2017-15:53:13

The Dumplings z orkiestrą w trasiePo tegorocznym debiucie na scenie głównej Opener'a, zespół The Dumplings rusza w trasę w zupełnie nowym formacie.

The Dumplings fot. Zuzanna Gołaś

W listopadzie odbędzie się seria wyjątkowych koncertów, podczas których do Justyny Święs i Kuby Kary dołączy skład żywych instrumentów: smyki, sekcja dęta i perkusja. - Dotychczasowe brzmienia przerodzą się w delikatne muśnięcia smyków i imperialne (jak to zabawnie Kuba określa) brzmienia dęciaków - zapowiadali przed Open'erem artyści. - Elektroniki oczywiście też nie zabraknie. Dużo pracy i serca włożyliśmy wszyscy w ten projekt.

Pod tym adresem można zobaczyć, jak w Gdyni wybrzmiał przebój "Nie gotujemy".

Będzie to jedyna okazja, aby usłyszeć wszystkie znane utwory zespołu w aranżacjach, gdzie dobrze znana warstwa elektroniczna miesza się z klasyką.

Oto harmonogram występów:
4 listopada - Lublin, Centrum Spotkań Kultur
9 listopada - Toruń, Dwór Artusa
10 listopada - Gdańsk, Stary Maneż
11 listopada - Koszalin, Teatr Variete Muza
17 listopada - Warszawa, Palladium
22 listopada - Wrocław, A2
23 listopada - Kraków, Studio
29 listopada - Poznań, Sala Ziemi
30 listopada - Szczecin, Hol Filharmonii im. M. Karłowicza

Duet The Dumplings tworzą Justyna Święs i Kuba Kara. Muzyka formacji oscyluje między elektropopem a ambitnym popem. Ich debiutancka płyta "No Bad Days" pochodzi z maja 2014 roku i została wyróżniona Fryderykiem. W listopadzie 2015 roku premierę miał drugi album zespołu "Sea You Later", promowany singlem "Kocham być z Tobą", który dotarł do 5. miejsca Listy Przebojów Trójki. Zespół nagrał utwór "Oddychasz" do audiobooka "Lśnienie". Grupa wystąpiła też na cenionym przez muzyczną branże festiwalu SWXW w Austin, w Teksasie.

Podziel się na facebooku!